Strona główna Wydarzenia Świdnica ŚOK stawia na energooszczędność. Nowe oświetlenie w sali teatralnej

ŚOK stawia na energooszczędność. Nowe oświetlenie w sali teatralnej

0

Świdnicki Ośrodek Kultury kończy wymianę części oświetlenia w sali teatru miejskiego. Prace są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Tradycyjne oświetlenie teatralne oparte na lampach żarowych i wyładowczych nie należy do energooszczędnych. W sali teatralnej ŚOK zainstalowane jest oświetlenie o łącznej mocy przekraczającej 100kW a pojedynczy reflektor potrafi pobierać podczas pracy nawet 2kW. Dzięki projektowi dofinansowanemu z programu “Infrastruktura domów kultury” kwotą 20000zł rozpoczęto w Świdnickim Ośrodku Kultury wymianę oświetlenia na nowoczesne – wykorzystujące źródła światła LED – informują przedstawiciele ŚOK.

Nowo zakupione reflektory, o barwie światła imitującej źródła żarowe, zużywają nawet ośmiokrotnie mniej energii niż tradycyjne i zastąpią te ze świateł, które używane są najczęściej podczas wydarzeń odbywających się w sali teatralnej. Dzięki źródłom światła LED zmniejszy się też znacząco ilość ciepła generowana przez oświetlenie podczas pracy co powinno poprawić komfort termiczny widzów – dodają pracownicy Ośrodka.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułBardzo mocna obsada 48. Rajdu Świdnickiego-Krause. Szykuje się pasjonująca walka o zwycięstwo!
Następny artykułCatering dietetyczny w Katowicach. Skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybierz dietę dla siebie