Strona główna 0_Slider 29. Rally Masters trwa! Przed ostatnią pętlą prowadzi duet Chwist/Borysławski

29. Rally Masters trwa! Przed ostatnią pętlą prowadzi duet Chwist/Borysławski [FOTO]

4

Rajdowe emocje wracają po dłuższej przerwie do Świdnicy. W ten weekend pod szyldem Rally Masters o kolejne punkty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Dolnego Śląska walczy prawie 70 załóg w dwóch klasach RO i SKJS. Niedzielną rywalizację otworzył OS Panków. 

Trwająca w pierwszy weekend września samochodowa impreza jest już dwudziestą dziewiąta edycją cieszącego się popularnością, wśród lokalnych kierowców rajdowych, Rally Masters. Na starcie rywalizacji zobaczymy takie samochody jak: Subaru Impreza, Citroen C2, Peugeot 206 czy Honda CRX w klasie SKJS oraz w klasie RO: Renault Clio Sport, Ford Fiesta Proto, BMW M3 czy Honda Civic.

Rajdowcy trzykrotnie pokonają OS Panków i OS Walim. Na trasy jako pierwsi wyjadą kierowcy z klasy RO, którzy swoją rywalizację rozpoczęli o godzinie 9:13. Z kolei ekipy ścigające się w SKJS pierwszy odcinek rozpoczęli o godzinie 9:53. Następnie kierowcy pokierowali się na tradycyjne „walimskie patelnie” by finalnie po serwisie powrócić na OS Panków. W sumie przejadą sześć odcinków specjalnych. Przed ostatnią niedzielną pętlą prowadzi duet Daniel Chwist/Tomasz Borysławski podróżujący po oesach w Volkswagenie Polo GTI R5. Po piętach depta im dwójka Terlikowski/Burkat w Fordzie Fiesta Proto tracąca do lidera około 11 sekund, a podium uzupełnia dobrze znany świdnickim kibicom Szymon Rusin jadący BMW M3 i pilotowany przez Pawła Ferdka. Trzecia w stawce para traci do ekipy z Volkswagena niespełna minutę. Teraz kierowcy zjechali do serwisu. Po krótkiej przerwie wrócą oni do rywalizacji na ostatnich w rajdzie dwóch odcinkach specjalnych.

Ściganie potrwa do około godziny 18:00. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, obok świdnickiego lodowiska, zaplanowano uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie nagród. Ze szczegółowymi informacjami można się zapoznać na stronie organizatora.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułRunęła ściana w oficynie na Wyspiańskiego w Świdnicy. Wszystko wskazuje na wybuch gazu
Następny artykułTo już pewne. W oficynie przy Wyspiańskiego wybuchł gaz z butli