Strona główna 0_Slider 26 tysięcy z festynu dla Justynki Ciok i to nie jest ostatnie...

26 tysięcy z festynu dla Justynki Ciok i to nie jest ostatnie słowo

1

Bystrzycę Górną, w której w minioną sobotę został zorganizowany pierwszy z dwóch planowanych festynów charytatywnych dla 21-latki z Marcinowic, ominęły burze i wichury. – Wszystko udało się zrealizować tak, jak planowaliśmy. Mamy już 26 tysięcy złotych, ale to nie wszystko! – mówi Violetta Ufnal, inicjatorka pikniku w Bystrzycy.

Od 7 sierpnia trwa kolejna zbiórka na leczenie Justyny Ciok. Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II  LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie. Sytuacja znów stała się dramatyczna, bowiem pomóc może jedynie terapia genetyczna, której koszt może sięgnąć nawet miliona euro. 9 września Justynka zostanie przewieziona do Heidelbergu, gdzie okaże się, czy można jej pomóc w miejscowej klinice. Jeśli nie, pozostaną ośrodki w Stanach Zjednoczonych.

Justyna jest niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Gdy była zdrowa, sama chętnie angażowała się w akcje pomocowe. Dziś ma ogromne wsparcie wśród przyjaciół i lokalnej społeczności.

W przygotowanie festynu w Bystrzycy Górnej zaangażowało się Stowarzyszenie Trzy Sosny, sołtys i Rada Sołecka, a także mnóstwo darczyńców. Na dzieci czekała wioska średniowieczna z karuzelą, przygotowane przez Bractwo Rycerskie Księcia Bolka Świdnickiego, oprawę muzyczna zapewnili lokalni artyści oraz goście: Mirek “Kolah” Kolczyk, kwartet tenorów LeonVoci, Joanna Trembicka oraz Zespół Pieśni i Tańca “Bystrzyca”. Jedzenie do stoiska grillowego zapewniła Fundacja Jesus Christ Security z Boguszowa Gorc, ciasta upiekły mieszkanki Bystrzycy i okolic. – Ogromnie wsparło nas Sołectwo Mokrzeszów. Dziękujemy też zespołowi prywatnej karetki pogotowia, która była z nami od 9.00 do 21.00. Byli z nami motocykliści. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu! – podkreśla Violetta Ufnal.

Ze sprzedaży ciast, licytacji, straganów i karuzeli udało się uzyskać 26 tysięcy złotych. Datki zbierali także przedstawiciele Fundacji „Zobacz mnie”, pod opieką której jest Justyna Ciok. Wynik zbiórki ma zostać podany w tym tygodniu.

Druga charytatywna akcja dla Justyny odbędzie się 19 września w Szczepanowie (gm. Marcinowice). Obecnie trwają przygotowaniu do festynu. Tradycyjnie potrzebne będą gadżety na licytację, ciasta, stoiska z przekąskami. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Datki cały czas można wpłacać na:

siepomaga.pl  

KONTO IMIENNE FUNDACJA ZOBACZ MNIE:28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104, TYTUŁ: JUSTYNA CIOK
PRZELEWY24 – https://zobaczmnie.org/wplacam/

Wpłaty z zagranicy:

12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
IBAN: PL12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

PAYPAL: [email protected]

 ZAWSZE W TYTULE TRZEBA PODAĆ: „JUSTYNA CIOK”

/red./

Poprzedni artykułZakaz wstępu do lasów po sobotniej nawałnicy
Następny artykułSensacja z powodzią tysiąclecia w tle. Już jutro w Świdnicy będą kręcić sceny do serialu [FOTO]