Strona główna 0_Slider Zaczęły się upały. Gdzie w okolicy można pływać i plażować?

Zaczęły się upały. Gdzie w okolicy można pływać i plażować?

1

Na zbliżający się weekend synoptycy zapowiadają upały. Temperatury mają przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Gdzie w powiecie świdnickim i najbliższej okolicy szukać plaż i miejsc do plażowania i kąpieli?

Wodna zabawa  w Strzegomiu 

Basen letni przy ul. Adama Mickiewicza 2 czynny jest codziennie od 10:00 do 18:00.
Kąpielisko oferuje wiele atrakcji m.in.: woda jest podgrzewana, duży basen o wymiarach 50m długości i 20m szerokości. Przy basenie są dwie trampoliny, 3 metrowa i 1 metrowa. Do dyspozycji są zjeżdżalnie i masaże wodne, sztuczna fala.  Bilet całodniowy normalny kosztuje 14 zł, ulgowy 7. Znacznie zniżki na wejścia po godzinie 16.00 oraz dla młodzieży, dzieci i posiadaczy Karty Dużej Rodziny z terenu gminy Strzegom. Dodatkowa atrakcja – nocne pływanie w każdą środę od 21.00 do 23.00.

Basen odkryty przy ul. Rekreacyjnej w Świebodzicach 

W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50m x 12,5m i głębokości od 120 cm do 180 cm, basen dla osób, które nie potrafią pływać do głębokości 1m, oraz dwa brodziki dla dzieci. w jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, który tryska wodą, jak z prysznica i jest dużą atrakcją dla dzieci.
Do dyspozycji jest duży teren do plażowania i grillowania. Są także boiska do plażowej piłki siatkowej i nożnej. Na terenie znajduje się kawiarnia.

Na terenie obiektu znajduje się duży teren do plażowania, grillowania, a także do aktywnego spędzania czasu w postaci boiska do siatkówki plażowej. Jest też kawiarnia, szatnia i obiekt sanitarny. Basen czynny od 10:00 do 18:00. Cena biletu normalnego od poniedziałku do czwartku 9 zł, za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej/emeryta/rencisty/osoby niepełnosprawnej, bilet kosztuje 5zł, a dzieci do lat 3 lat wejście za darmo, dzieci z terenu gminy Dobromierz bilet w cenie 2zł. W weekend bilet normalny kosztuje 5 zł.

Zbiornik Andrzej w Żarowie

Teren jest prywatny i wejście na plażę jest płatne. Czynne codziennie od 6:00 do 22:00. Obowiązuje zakaz kąpieli, na łowienie ryb wymagane jest zezwolenie. Na plaży nie ma ratowników.

Jezioro Bystrzyckie  w Zagórzu Śląskim

Nad jeziorem dostępne są dwa kąpieliska. Przy Hotelu Maria Antonina to prywatny teren, ale dostępny dla każdego, nie można tylko grillować i spożywać własnych napojów i żywności. Na kąpielisku są ratownicy.  Posiada dużą plażę, a  miejsce do kąpieli jest wytyczone bojami. Przy pomoście można wypożyczyć sprzęt wodny.

Drugie kąpielisko, znajdujące się po przeciwnej stronie jeziora, należy do Gminy Walim. Jest publiczne i strzeżone przez ratowników WOPR z Wałbrzycha. Kąpielisko czynne jest jedynie w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Dla dzieci bojami wydzielono bezpieczny basen. Plaża oferuje sporo miejsca. Z obu kąpielisk rozpościera się piękny widok na Góry Wałbrzyskie i Zamek Grodno.

Basen letni w Jaworze

Od początku sierpnia 2020 można korzystać ze zmodernizowanego kompleksu basenów letnich w Jaworze. Na gości w obiekcie zlokalizowanym przy parku miejskim  czekają zjeżdżalnie, tory wodne 16 i 25 metrowe, atrakcje dla najmłodszych, skocznie 5, 3, i 1-metrowe wykonane ze stali nierdzewnej.Bilet całodniowy normalny kosztuje 15 złotych, ulgowy 10 zł, wejście po godzinie 16.00 – 8 złotych. Na miejscu można wypożyczyć leżaki, krzesła plażowe i wynająć szafkę depozytową. Całodniowy parking kosztuje 10 zł. Basen jest czynny od 10.00 do 20.00.

Sztuczne jezioro w Bielawie

Jezioro Bielawskie to akwen położony z pięknym widokiem na Góry Sowie i sąsiadujący z basenem odkrytym, wodnym placem zabaw, brodzikiem, zjeżdżalnią, plażą, boiskiem do siatkówki plażowej, ścianką do tenisa, miejscem do grillowania, wypożyczalnią sprzętów wodnych, w tym nart. Wieczorem widoku umila podświetlana fontanna.

Rekreacja nad Zalewem Mietkowskim

Centrum sportowo-rekreacyjne w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim. Ośrodek czynny codziennie od 10:00 do 18:00. Posiada dużą bazę sprzętów wodnych w postaci łódek, kajaków, rowerków i sprzęt do windsurfingu. Według opinii użytkowników, woda jest brudna i nie nadaje się do kąpieli. Plaża w stosunku do akwenu mała. Znajduje się tam molo i lokale z gastronomią. Przy ośrodku jest parking, który obsługuje firma zewnętrzna.

W okolicach Świdnicy i Strzegomia znajduje się sporo zalanych wodą pokopalnianych wyrobisk. Kąpiel w nich jest jednak bardzo ryzykowna. Nie wolno również pływać w zalewie w Komorowie ani w zalewie w Dobromierzu.

W tym roku nieczynne są letnie kąpieliska w Świdnicy i Dobromierzu.

/opr. red./

Poprzedni artykułPlac zabaw na placu św. Małgorzaty do przebudowy
Następny artykułZabrali zagłodzoną sukę. Sołtys żąda jej zwrotu