Strona główna 0_Slider Zderzenie ciężarówki i dwóch aut osobowych w Świebodzicach. Jeden z kierowców ciężko...

Zderzenie ciężarówki i dwóch aut osobowych w Świebodzicach. Jeden z kierowców ciężko ranny [FOTO]

3

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia trzech pojazdów, do którego doszło w środę na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Łącznej w Świebodzicach.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 9.10. – W rejonie skrzyżowania ulic Łącznej i Jeleniogórskiej, tj. drogi krajowej nr 34, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki z naczepą oraz dwóch pojazdów osobowych – Volkswagena i Skody – informuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Na miejsce skierowano 5 zastępów straży pożarnej, policję, dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Samochodami podróżowały trzy osoby. Dwóch kierujących zdołało wydostać się z pojazdów o własnych siłach. Trzecia osoba, mężczyzna kierujący jednym z samochodów osobowych, stracił przytomność i z poważnym urazem głowy został przewieziony do szpitala – mówi Łukasz Grzelak, rzecznik prasowy PSP w Świdnicy. Oprócz 25-letniego kierującego Volkswagenem, do szpitala przetransportowano również 26-latka prowadzącego osobową Skodę. Poważniejszych obrażeń nie doznał 28-letni kierujący samochodem ciężarowym.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 34 mogą potrwać do godziny 13.30.

Aktualizacja: 31 sierpnia 25-latek zmarł.

/mn/

fot. Artur Ciachowski, czytelnicy Swidnica24.pl