Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wymieniają ogrzewanie na ekologiczne

Wymieniają ogrzewanie na ekologiczne

0

Pierwsi mieszkańcy gminy Świdnica skorzystali już z gminnych dotacji na wymianę systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym. W tym roku pula środków w gminnym programie dotującym wymianę „kopciuchów” została zwiększona z 307,5 tys. zł. do 607,5 tys. zł.

21 tys. złotych zostało już wypłaconych na konta bankowe pierwszych mieszkańców. Oznacza to, że właściciele nieruchomości skorzystali z maksymalnego poziomu dofinansowania w kwocie 7 tys. zł. Kolejne 24,5 tys. zł. zostało wypłaconych w formie zaliczek na realizację przedsięwzięcia. Każdego dnia spływają następne wnioski o rozliczenie dotacji.

To już drugi rok realizacji gminnego programu dotującego wymianę pieców. Dla porównania w roku ubiegłym przyznano 40 dotacji w łącznej kwocie 277,1 tys. zł. W tym roku z budżetu gminy zostanie przeznaczonych 607,5 tys. zł.

To nie koniec dobrych wiadomości związanych z możliwością ubiegania się o dofinansowania na wymianę „starych pieców”. Mieszkańcy gminy Świdnica mogą skorzystać z programu aglomeracyjnego w ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Data końcowa naboru ustalona jest na dzień 30 września br. Więcej informacji na http://wymianakotlow.pl i http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/5735/42/

Niezależnie od programów: gminnego i aglomeracyjnego, które dotują wymianę „starych pieców” na ekologiczne źródła ciepła można skorzystać z rządowego wsparcia w ramach programu CZYSTE POWIETRZE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykuł„Modliszówka” nie będzie skończona w tym roku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPierwszoligowy Grunwald okazał się lepszy