Strona główna Sport Piłka ręczna Pierwszoligowy Grunwald okazał się lepszy

Pierwszoligowy Grunwald okazał się lepszy

0

W drugiej grze kontrolnej przed nowym sezonem piłkarze ręczni ŚKPR Świdnica przegrali na własnym parkiecie z pierwszoligowym Grunwaldem Poznań.

Spotkanie odbyło się w sobotę, 22 sierpnia. Goście przyjechali do Świdnicy prosto z obozu przygotowawczego. Trenerzy obu zespołów umówili się na grę 4×25 minut, dzięki czemu każdy z zawodników otrzymał sporo minut na pokazanie swoich umiejętności. ŚKPR wygrał pierwszą kwartę, dwie kolejne padły łupem rywali. W czwartej zanotowano remis. Ostatecznie jednak to Grunwald zwyciężył 50:41.

ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań 40-51 (13-12, 20-26, 33-42, 41-50)

ŚKPR: Jabłoński, Mirga – Chmiel 15, Wojtala 6, Jankowski 6, Etel 3, Wołodkiewicz 3, Dębowczyk 2,, Starosta 2, Borowski 2, K. Stadnik 2, Pęczar, Redko, Król, Ingram, Pierzak

Harmonogram sparingów:
19.08 Szczypiorniak Gorzyce (I liga) – ŚKPR Świdnica (wyjazd) 53-50 (16:13, 36:35)
22.08, godz. 14.00 Grunwald Poznań (I liga) 41:50 (13:12, 20:26, 33:42, 41:50)
28.08, godz. 19.00 TJ Hazena Nachod (I liga czeska) (wyjazd)
29.08, godz. ??? Turniej w Gorzycach (Szczypiorniak, MKS Wieluń, ŚKPR)
1.09, godz. 19.30 TJ Hazena Nachod (I liga czeska) (dom)
5.09, godz. 9.00 Turniej w Zawierciu (Viret CMC Zawiercie, Śląsk Forza Wrocław, Olimpia Piekary Śl., MKS Wieluń, ŚKPR)
8.09, godz. 19.00 Bór Oborniki Śl. (I liga) (wyjazd)
11.09, godz. ???? Zagłębie Sosnowiec (I liga) (wyjazd)