Strona główna 0_Slider Wielkie serca świdniczan! W półtora miesiąca zebrano 1400 kg nakrętek

Wielkie serca świdniczan! W półtora miesiąca zebrano 1400 kg nakrętek [FOTO]

0

Już pięciokrotnie opróżniane były dwa czerwone kosze w kształcie serca, które w połowie lipca stanęły nad zalewem Witoszówka oraz przed wejściem na stadion miejski przy ulicy Śląskiej. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przekazywany jest na rzecz potrzebujących dzieci.

Niespełna półtora miesiąca temu zamontowane zostały dwa metalowe pojemniki w kształcie serc, do których można wrzucać plastikowe nakrętki. W ciągu tego krótkiego czasu opróżniać je musieliśmy już 5 razy! W ubiegły czwartek i piątek zawieźliśmy te zebrane nakrętki do zaprzyjaźnionej firmy recyklingowej, aby je spieniężyć. Kochani, Przyjaciele, okazało się, że było tego 1400 kg! – poinformowała Fundacja Wspierania Sportu “Łączy nas Football”.

Jako Fundacja, razem z Gosią i Markiem Podleśnymi, chcieliśmy w tym momencie bardzo podziękować tym wszystkim świdniczanom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Którzy zbierają te nakrętki i wrzucają je do naszych pojemników. Wszyscy razem uczestnicząc w tej inicjatywie, nie tylko pomagamy chorym dzieciakom, ale również dbamy o środowisko. I to jest niezmiernie fajne… Dziękujemy również władzom Miasta Świdnicy, że już od samego początku tej akcji bardzo nas wspierają, promując to szlachetne przedsięwzięcie – dodano.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczane będą co 3 miesiące dla innego beneficjenta. Do września zbierane są dla 5-letniego Ksawerego Zbroszczyka. Od października wsparcie trafiać będzie do rodziców półtorarocznej, ciężko chorej Lenki Łebkowskiej.

Pierwsze w Świdnicy “nakrętkowe serce” stanęło przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland, niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów. Drugie ustawione zostało przy pawilonach handlowych znajdujących się przy ulicy Zamenhofa. Kolejne dwa, ufundowane przez Małgorzatę i Marka Podleśnych, stanęły przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka oraz na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. Zbiórkę nakrętek prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl – wspierając Maję Tyczyno i Emilkę Pawlak.

Emilka Pawlak od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai Tyczyno nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/Fundacja Wspierania Sportu “Łączy nas Football”, opr. mn/