Strona główna Wydarzenia Świdnica Warsztaty samoobrony dla pań

Warsztaty samoobrony dla pań

1

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zaprasza na bezpłatne warsztaty WenDo z samoobrony i asertywności dla kobiet.

Zdjęcie archiwalne

WenDo znaczy „Droga Kobiet”. Jest to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, która powstała 30 lat temu w Kanadzie. Uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy, obawy, poczucie winy i wstyd.

– Na warsztaty zapraszamy wszystkie kobiety powyżej 18 roku życia, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie są wymagane szczególne umiejętności, przygotowanie sportowe czy szeroka wiedza. Każda pani niezależnie od doświadczeń i poziomu sprawności może nauczyć się skutecznie bronić i dbać o swoje granice – zachęca dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Violetta Kalin.

Warsztaty odbędą się 7 i 8 września, w godzinach od 9.00 do 16.00, są nieodpłatne, finansowane ze środków Gminy Miasto Świdnica. Dwa dni stanowią jedną całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy kolejnego dnia lub tylko na kilka godzin. Liczba miejsc jest ograniczona, grupa może liczyć maksymalnie 14 osób. W ich trakcie zapewnione zostaną bezpieczne warunki w związku z pandemią.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30: telefonicznie pod nr 602 621 749 lub osobiście w siedzibie MOPS przy ul. Franciszkańskiej 7, w pokoju 18. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia.

Osoby prowadzące:

Lena Bielska

Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Założycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Przewodniczka i edukatorka herstoryczna, autorka 3 publikacji herstorycznych.

Magda Szewciów

Certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyksryminacyjna, a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Prowadzi także procesy kreatywne i wsparcie dla instytucji w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Poprzedni artykułNadciąga dziewiąta edycja streetball’owego święta w Świdnicy!
Następny artykułŚwidniccy radni o remontach, transporcie i elektromobilności