Strona główna Wydarzenia Urządzamy nowoczesny salon z aneksem kuchennym 20 m2

Urządzamy nowoczesny salon z aneksem kuchennym 20 m2

0
Łączenie salonu z aneksem kuchennym stało się bardzo popularne. Chętnie otwieramy kuchnię na pokój dzienny, tworząc tym samym jedną, spójną aranżację, jednak z kilkoma wydzielonymi strefami. Czasami jest to duża przestrzeń, stwarzająca nieograniczone możliwości aranżacji, innym razem mniejsza, jak np. 20 m2, gdzie musimy w bardzo przemyślany sposób zaplanować całe wnętrze. W jakich kolorach urządzić niewielki salon z aneksem kuchennym? Jak efektownie połączyć wszystkie strefy? Jakie meble i dodatki wybrać?
Jeszcze większa otwarta przestrzeń
Metraż 20 m2 nie jest duży, jeżeli uwzględnimy na nim salon, kuchnię i jadalnię. Otwarta przestrzeń już optycznie powiększa pomieszczenie, jednak możemy ten efekt spotęgować, decydując się na urządzenie wnętrza w jasnych kolorach. Na ścianach w strefie wypoczynkowej możemy położyć farbę w uniwersalnym jasnym kolorze. Ścianę z telewizorem wyróżnimy, pokrywając ją płytkami ceramicznymi w kolorze stylowego marmuru. W kuchni między szafkami dobrze sprawdzą się białe płytki do łazienki typu metro ułożone równolegle lub też w ciekawą jodełkę. Na podłodze układamy jeden rodzaj powierzchni. Ze względu na szczególne warunki panujące w kuchni, warto jest panele zastąpić płytkami ceramicznymi, które w kolorze naturalnego drewna idealnie odwzorują ten ciepły materiał.

Meble w kształcie geometrycznych brył
Staramy się zachować spójność aranżacji, dlatego w kuchni i salonie powinny znaleźć się meble w tym samym kolorze i o podobnej stylistyce. Stawiamy na proste kształty, które pozwolą nam spotęgować efekt minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza. Mogą być to klasyczne białe meble z gładkimi frontami, np. w macie w salonie i w połysku w kuchni. Dobrze sprawdzi się też ponadczasowa szarość w połączeniu z drewnem. To opcja dla tych, którzy lubią przytulne i ciepłe wnętrza. W strefie jadalnianej niech stanie rozkładany stół, który na co dzień będzie zajmował niewiele miejsca. Krzesła przy nich niech mają prosty kształt, możemy je dodatkowo udekorować poduszkami w kontrastowych kolorach.

Strefa relaksu
W salonie koniecznie musi znaleźć się sofa, wokół której bardzo często koncentruje się codzienność domowników. Chcąc wykorzystać w pełni całą przestrzeń, możemy zdecydować się na narożnik. Jeżeli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, niech będzie to sofa, przy której ustawimy jedną lub dwie pufy, pełniące funkcję podnóżków lub też miejsca do siedzenia, w zależności od potrzeb. Każdej sofie towarzyszy też stolik kawowy. Mając ograniczoną przestrzeń, szukamy małego, ale praktycznego stolika, np. drewnianego z dwoma blatami, z których jeden jest dobrym miejscem do przechowywania gazet, książek czy pilotów do telewizora. Ciekawym rozwiązaniem jest podwójny stolik, składający się z dwóch części. Jedna wsuwana jest pod drugą, mamy więc do dyspozycji mały stolik na co dzień i większy, kiedy przyjmujemy gości.

Salon z aneksem kuchennym o metrażu 20 m2 powinien być jasny, z ograniczoną ilością wyposażenia do tych elementów, których potrzebujemy i z których na pewno będziemy korzystać. Szukamy rozwiązań wielofunkcyjnych, jak rozkładany stół czy podwójny stolik kawowy. Stosujemy jednolite wykończenie podłogi, dzięki czemu wnętrze optycznie jeszcze bardziej się powiększy.
/Artykuł sponsorowany/