Strona główna 0_Slider To będzie sportowy weekend! Co nas czeka w sobotę i niedzielę?

To będzie sportowy weekend! Co nas czeka w sobotę i niedzielę?

1

Całodniowa sztafeta na dystansie 100 kilometrów organizowana na 100-lecie urodzin Jana Pawła II, wyjazdowy mecz piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica w Gorzowie Wielkopolskim, czy ostatnia impreza z cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej w tym sezonie letnim… Najbliższy weekend będzie obfitował w emocje sportowe!

Z ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, a także świdnickie stowarzyszenia promujące w naszym mieście bieganie. W sobotę, 8 sierpnia odbędzie się bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów! Wszystko by uczcić setną rocznicę narodzin papieża Polaka – Jana Pawła II. – W związku z faktem poluzowania rygorów sanitarnych związanych z COVID-19 postanowiliśmy, razem ze wszystkimi stowarzyszeniami promującymi w naszym mieście bieganie, uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, papieża Polaka, patrona Świdnicy, wielkiego entuzjastę sportu, organizując 8 sierpnia specyficzny bieg sztafetowy na dystansie 100 km! Tak właśnie postanowiliśmy przyłączyć się do wielu inicjatyw i imprez okolicznościowych, które odbywają się w 2020 roku nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Nasz bieg będzie sztafetą złożoną z 25 czterokilometrowych pętli chodnikami wokół naszego świdnickiego zalewu. Skład każdej sztafety stanowić będzie około 5 biegaczy, biegniemy tylko chodnikami ulic Polna Droga, Pionierów, Śląską, Słowiańską, Wałbrzyską. Bieg ma charakter rekreacyjny, bez rywalizacji sportowej. Zaczynamy 8 sierpnia (sobota). Start pierwszej sztafety o godzinie 9:00, a ostania sztafeta po przebiegnięciu setnego kilometra przybiegnie na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od red. zmiana – wcześniej miał być bosmanat) około godziny 20:00. W czasie całego dnia podczas trwania imprezy będzie nam towarzyszyła również akcja charytatywna celem pozyskania środków na zakup sportowego wózka do biegania. Akcja zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica – tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia.

Również w sobotę, 8 sierpnia odbędzie się kolejny mecz naszych trzecioligowych piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni po blisko 60 latach wrócili na szczebel makroregionalny obejmujący swoim terenem drużyny z aż czterech województw. Na inaugurację podejmowaliśmy na swoim terenie legendę polskiej piłki nożnej – czternastokrotnego mistrza kraju, ekipę Ruchu Chorzów. Zwycięsko z tego starcia wyszli rywale, wygrywając 4:2, ale świdniczanie pokazali, że mogą walczyć w każdym spotkaniu. Mecz drugiej kolejki odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zmierzymy się z miejscową Wartą. Start spotkania zaplanowano na 17.30, Swidnica24.pl zaprasza na tekstową RELACJĘ LIVE z tego pojedynku.

Przed nami trzecia i ostatnia już impreza z cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej. Wydarzenie organizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie miało miejsce już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia. Najbliższy turniej zgromadzi na starcie jedynie panów i odbędzie się w kategorii mężczyzn open. Do rywalizacji przystąpią jak zwykle dwuosobowe drużyny. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9.30. Sportowa walka rozpocznie się na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pół godziny później. Dodatkowe informacje pod numerami telefonów: 74 852 12 62 i 607 944 999.

Przypomnijmy, że pierwsze tegoroczne zawody odbyły się 28 czerwca i cieszyły się dużym powodzeniem. Do boju stanęło bowiem aż 36 par męskich i 27 drużyn kobiet i było to przeszło dwa razy więcej zgłoszonych ekip niż bywało to w najlepszych sezonach.

Klasyfikacja zwycięzców I turnieju:

Kobiety:
1. Agnieszka Sitko, Natalia Semeniaka (Wrocław)
2. Dominika Sobolska, Karolina Lorek (Wrocław)
3. Katarzyna Kowalska, Paula Cieślak (Jelenia Góra)
4. Ewa Mirosławska, Aleksandra Deptuch (Wrocław)

Mężczyźni:
1. Viatcheslav Tarasov, Kacper Bołda (Wrocław)
2. Mateusz Bury, Paweł Frydrychowski (Wrocław, Kudowa Zdrój)
3. Dmitrij Kurianov, Volodymyr Kushch (Wrocław)
4. Wiktor Mordarski, Dominik Płużka (Wałbrzych)

Drugi turniej przeznaczony był dla drużyn mieszanych (kategoria mikstów). Zmagania odbyły się w niedzielę, 19 lipca, a o zwycięstwo powalczyło 21 par.

Klasyfikacja zwycięzców II turnieju (mikstów):
1. Joanna Rejno, Dmitrii Kurianov (Wrocław)
2. Łukasz Jurkojć, Anna Mieczkowska (Głogów/Świdnica)
3. Agnieszka Grajewska, Łukasz Borkowski (Wrocław)
4. Mateusz Michalak, Weronika Bujar (Wrocław)

/MDvR/

Poprzedni artykułNie ma na nich mocnych, Lechia i Karkonosze w pokonanym polu
Następny artykułTrwają remonty w świdnickich szkołach i przedszkolach