Strona główna Bez kategorii Nie ma na nich mocnych, Lechia i Karkonosze w pokonanym polu

Nie ma na nich mocnych, Lechia i Karkonosze w pokonanym polu

0

Wciąż nie do zatrzymania w letnim okresie przygotowawczym są młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Swoje kolejne pojedynki wygrali trampkarze i juniorzy młodsi, którzy nie dali szans odpowiednio Lechii Dzierżoniów i Karkonoszom Jelenia Góra. 

Dla biało-zielonych był to trzeci test-mecz. W pierwszym pokonali 7:1 Miedź Legnica, a w drugim 9:4 Akademię Piłkarską Dzierżoniów. W trzeciej potyczce podopiecznym Piotra Krygiera przyszło się zmierzyć na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów. Goście okazali się lepsi pokonując miejscowych 4:2. Dwa gole były dziełem Szymona Zaczyńskiego, a po jednym trafieniu zanotowali Jakub Safian i Igor Malinowski. W kolejnym spotkaniu podejmiemy na swoim boisku ekipę Chrobrego Głogów. Do pojedynku dojdzie w niedzielę, 9 sierpnia, start o godz. 12.00.

 

Skład: Widła, Kula, Nowak, Sauter, Stańczak, Korab, Safian, Król, Dudzic, Kindel, Zaczyński, Sztabiński, Choromański, Malinowski, Janas.

 

Jeszcze dłuższą serię wygranych sparingów kontynuują juniorzy młodsi trenera Grzegorza Borowego. Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczęli od wygranej 13:1 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, a następnie ograliśmy 4:3 Górnika Wałbrzych, 4:1 Ślęzę Wrocław, 5:1 Lechię Dzierżoniów i znów Ślęzę Wrocław, ale już 3:2. W czwartek, 6 sierpnia stanęliśmy naprzeciw reprezentanta ligi wojewódzkiej – Karkonoszy Jelenia Góra. Konfrontacja przebiegła całkowicie pod dyktando świdniczan, którzy wysoko pokonali swoim przeciwników 6:0. Dwa gole strzelił testowany zawodnik, podobnie jak Jakub Solarz, po jednym trafieniu dołożyli Kacper Szewczyk i Paweł Michta. W niedzielę, 9 sierpnia podobnie jak trampkarze gramy z Chrobrym Głogów. Start meczu na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 12.00. 

 

Skład: Przyborowski, Trybuszewski, Ratajczak, Kaźmierczak, Bujak, M. Solarz, Gliwa, Michta, J. Solarz, zawodnik testowany, Migas, Szeremeta, Kałwak, Wojciechowski, Szewczyk, Janas, zawodnik testowany, Duma.

/MDvR/