Strona główna Wydarzenia Marcinowice Szykują się do budowy nowego przystanku kolejowego

Szykują się do budowy nowego przystanku kolejowego

1

Trwają uzgodnienia dotyczące budowy przystanku kolejowego w Strzelcach. Wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek oraz radny Waldemar Krzyśków spotkali się w środę z przedstawicielami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Omówione zostały możliwe warianty lokalizacji stacji, które następnie trafią do dalszych prac projektowych.

Przystanek w Strzelcach, który ma zostać odtworzony w ramach trwającej już rewitalizacji linii kolejowej nr 285, powstanie w ramach programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych, który został ogłoszony w maju 2020 roku. Minister infrastruktury zapowiedział wówczas, że w ciągu najbliższych pięciu lat wybudowanych lub odbudowanych zostanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. W rządowym programie uwzględniono również kilka innych lokalizacji na terenie powiatu świdnickiego: w Pasiecznej, Piotrowicach Świdnickich, a także budowę przystanku Świdnica Zawiszów.

Docelowo na terenie gminy Marcinowice szynobusy Kolei Dolnośląskich będą zatrzymywać się w Marcinowicach, Szczepanowie i Strzelcach. Pociągami samorządowego przewoźnika będzie można dotrzeć do Wrocławia, Świdnicy i Jedliny-Zdroju.

/UG Marcinowice, mn/

Poprzedni artykuł61-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile
Następny artykułŚwidniccy piłkarze podejmują trzeci w stawce MKS Kluczbork [RELACJA VIDEO LIVE]