Strona główna 112 61-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile

61-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile

0

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 61-latkowi, który kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję we wtorek na terenie Świebodzic.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Zafira. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu 61-latka do kontroli drogowej policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu, ponadto mężczyzna miał utrudnioną mowę. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna teraz odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/