Strona główna 0_Slider Spragnieni ochłody? Basen w Witoszowie Dolnym wznawia działalność!

Spragnieni ochłody? Basen w Witoszowie Dolnym wznawia działalność!

0

Utrzymujące się od niemal tygodnia wysokie temperatury sprawiły, że wielu mieszkańców rozgląda się za miejscami, w których mogliby skorzystać z wodnej ochłody. Na chętnych czekają letnie kąpieliska działające w różnych zakątkach powiatu. Od piątku wodnego orzeźwienia będzie można zaznać również na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym, który wznawia swoją działalność po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Jak zapewniają przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, tygodnie przestoju nie były czasem zmarnowanym. – Wykorzystaliśmy go na wykonanie szeregu przeglądów urządzeń eksploatacyjnych oraz prac mających na celu podniesienie jakości wody, m.in. wymieniono cześć złóż filtrujących wodę z niecek basenowych i zainstalowano stację zmiękczania wody użytkowej. Ponadto podjęliśmy działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze dojazdowej do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Na ukończeniu są roboty budowlane przy poszerzaniu jezdni drogi dojazdowej, w ślad za którymi wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu – wyliczają.

Poprawione warunki przejścia i przejazdu, jeszcze lepsza jakość wody, niezmiennie profesjonalna i miła obsługa – to wszystko z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników! Dlatego choć pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty centrum sportowo-rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym – zachęcają pracownicy świdnickiego GOKSiR.

W sierpniu basen będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13.00-22.00. Z cennikiem Centrum Sportowo-Rekreacyjnego można się zapoznać na stronie GOKSiR Świdnica. Dla bezpieczeństwa użytkowników i pracowników obiekt będzie funkcjonować zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Zasady korzystania z basenu w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym w czasie obowiązywania ograniczeń związanych z COVID-19:

 1. Od dnia 14 sierpnia 2020 r. basen jest czynny w godzinach 13.00 – 22.00.
 2. Z pływalni mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe. Osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, w szczególności dróg oddechowych, obowiązuje zakaz wstępu. Kasjer ma prawo nie wpuścić osoby z wyżej wymienionymi objawami na teren obiektu.
 3. Nie zaleca się korzystania z obiektu przez osoby znajdujące się w grupie zwiększonego ryzyka.
 4. Pobyt w obiekcie należy ograniczyć do czasu pływania i przebierania się (hol nie może być wykorzystywany jako „poczekalnia” na osoby pływające).
 5. Należy zachować dystans społeczny oraz stosować się do znaków i instrukcji oraz do poleceń pracowników obiektu.
 6. Przy kasie może znajdować się jedna osoba. Zalecamy korzystanie z płatności bezgotówkowych.
  Obiekt jest wyposażony w dozowniki z płynem do dezynfekcji. Obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do obiektu, przed wejściem do szatni i po opuszczeniu jej.
 7. Podczas przebywania na terenie obiektu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Nakaz nie obowiązuje podczas pływania, korzystania z jacuzzi i sauny. Osłonę ust i nosa należy zdjąć i pozostawić wraz z ubraniem w przebieralni.
 8. Ubierając się po kąpieli należy ponownie nałożyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 9. Obowiązują ścisłe zasady higieny – przed wejściem do hali basenowej obowiązuje dokładne umycie całego ciała pod natryskiem oraz przejście przez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp. Obsługa ma prawo wyprosić osobę nie przestrzegającą zasad higieny.
 10. Przy korzystaniu z suszarek do włosów obowiązuje nakaz używania jednorazowych rękawiczek ochronnych, oddanych do użytku nieodpłatnie klientom basenu.
 11. Prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty, szafki, półki, ławki, włączniki, kurki baterii, poręcze, suszarki, transpondery, powierzchnie sanitarne itp. W czasie dezynfekcji niektóre elementy mogą być wyłączone z użytkowania.
 12. Jeżeli to możliwe, na terenie obiektu należy unikać dotykania klamek, poręczy itp.
 13. Na pływalni przebywać może ograniczona liczba osób, wynikająca z aktualnie obowiązujących wytycznych. Informację o limitach można uzyskać w recepcji obiektu.
 14. Rzeczy pozostawione na terenie obiektu nie będą gromadzone i przechowywane. Ich odbiór może nastąpić wyłącznie tego samego dnia w godzinach pracy basenu.
 15. Zasady bezpieczeństwa obowiązują do czasu ich odwołania.
 16. Korzystający z basenu mają obowiązek przestrzegać również innych regulaminów obowiązujących w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWyrwane ogrodzenie na placu zabaw. Urzędnicy apelują do mieszkańców o reagowanie na przypadki wandalizmu
Następny artykułRubinek czeka na kochających właścicieli [Aktualizacja]