Strona główna 0_Slider Spektakl „Cudowna terapia” w Świdnicy

Spektakl „Cudowna terapia” w Świdnicy [KONKURS]

0

Na teatralną scenę Świdnickiego Ośrodka Kultury wracają spektakle. Już wkrótce zobaczymy inscenizację komedii współczesnego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”.  Na publiczność czekają błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i wspaniałe kreacje aktorskie. Przedstawienie będzie grane w czwartek, 10 września dwukrotnie. Bilety są jeszcze dostępne na godz. 19.30.

 – Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację – zapraszają na spektakl organizatorzy.

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło? Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Odpowiedzi znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia” – zapowiadają przedstawienie.

Obsada (wymiennie *):
W roli Joanny Dorek: Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska*/ Olga Bończyk *
W roli Walentego Dorka : Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny*
W roli Terapeuty: Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek*/ Dariusz Taraszkiewicz*

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
Choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser
Muzyka: Krzysztof Matysiak

Spektakl „Cudowna terapia” zaplanowano w Świdnicy – 10 września. Na scenie świdnickiego teatru będzie grany dwukrotnie – o godz. 17.00 i 19.30. Bilety są dostępne na późniejszą porę przedstawienia. Można je nabyć chociażby na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/46546/%C5%9Awidnica/Cudowna+Terapia/

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Należy zapoznać się i przestrzegać obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19  oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Wygraj bilet!
Dla naszych czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia na sztukę „Cudowna terapia” w Świdnicy. Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Z jakiej miejscowości pochodzi i gdzie też mieszka obecnie autor sztuki „Cudowna terapia”? Na wiadomości zatytułowane „TEATR” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 4 września – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej telefonicznie.

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykuł44 nowe przypadki COVID-19 na Dolnym Śląsku. W powiecie 28 osób na kwarantannie
Następny artykułCo dalej z przebudową basenu letniego? Radni apelują o niezwłoczne wykonanie remontu