Strona główna 0_Slider Próbowali uciec z poprawczaka. Jeden z nastolatków utknął na ogrodzeniu

Próbowali uciec z poprawczaka. Jeden z nastolatków utknął na ogrodzeniu

0

Interwencją kilku patroli policji zakończyła się próba ucieczki dwóch nastolatków z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy. Jeden z niedoszłych uciekinierów trafił do szpitala z powodu obrażeń, jakich doznał podczas usiłowania przekroczenia muru poprawczaka.

Do próby ucieczki doszło w poniedziałek. – Około godziny 16.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy został poinformowany o zdarzeniu na terenie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy. Na miejsce zadysponowano dwa patrole policji. Policjanci potwierdzili, że dwóch wychowanków w wieku 15 i 17 lat próbowało uciec. W tym samym czasie dwoje innych wychowanków awanturowało się z wychowawcami, próbując umożliwić tamtym ucieczkę – relacjonuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Podczas awantury dwóch wychowanków miało próbować obezwładnić jednego z wychowawców.

Ucieczka nastolatków ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem. – W wyniku działań podjętych przez wychowawców oraz przybyłych na miejsce policjantów uniemożliwiono realizację tego zamiaru. Jednego z wychowanków zatrzymano na terenie zakładu, drugi nie zdołał pokonać technicznych zabezpieczeń umiejscowionych na murach – tłumaczy Szczepaniak. W trakcie przechodzenia przez mur 15-latek doznał urazu podudzia i został zabrany do szpitala.

/mn/