Strona główna Wydarzenia Świdnica Ocalić pamięć o obrońcach Ojczyzny. Upamiętnili Mieczysława Kozara-Słobódzkiego

Ocalić pamięć o obrońcach Ojczyzny. Upamiętnili Mieczysława Kozara-Słobódzkiego

0

13 sierpnia na świdnickim cmentarzu parafialnym przy alei Brzozowej odbyła się uroczystość z udziałem wojskowej asysty honorowej, wicewojewody dolnośląskiego oraz pocztu sztandarowego I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W ramach projektu „Ocalamy”, specjalnym znakiem graficznym „Ojczyzna Swemu Obrońcy” oznaczony został grób Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, legionisty, muzyka i pedagoga.

„Ocalamy” to zapoczątkowany przez wojewodę dolnośląskiego, przy współpracy z Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej, projekt symbolicznego znakowania specjalnym insygnium grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych, pochowanych na terenie Dolnego Śląska. Akcja zapoczątkowana została z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas uroczystości na świdnickim cmentarzu odegrana została melodia pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” autorstwa Kozara-Słobódzkiego, a głos zabrali wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa we Wrocławiu Wojciech Trębacz, a także „Kasprowiczanie” – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy Robert Kaśków oraz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy Bolesław Marciniszyn.

/I LO w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułLibacje alkoholowe i nieprawidłowe parkowanie na celowniku dzielnicowych
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń