Strona główna Kultura Muzyka hrabiego Hochberg zabrzmi w Zamku w Roztoce

Muzyka hrabiego Hochberg zabrzmi w Zamku w Roztoce

0

W murach Zamku w Roztoce w najbliższą niedzielę zabrzmią dawno niesłyszane dźwięki. Już trwają próby do koncertu. „To magiczny moment, kiedy po 100 latach ciszy wyjątkowa muzyka hrabiego Bolka von Hochberga powróciła do Zamku w Roztoce, powróciła do swojego miejsca urodzenia, do domu…” – opisują właściciele zabytkowego obiektu.

Dzięki projektowi pn. „Zamek Roztoka – gdzie sztuka oddycha dziedzictwem” realizowanemu ze środków przekazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury w ramach programu #Kulturawsieci, już wkrótce każdy  będzie mógł cieszyć ucho wyjątkowym wykonaniem pieśni Hochberga w klasowym wykonaniu Agnieszki Rehlis (mezzosopran), Iwony Sobotki (sopran) i Kamila Piotra Grabowskiego (fortepian). Koncert „Muzyczne skarby Zamku Roztoka” rozpocznie się 9 sierpnia 2020 r. o godzinie 12.00 w Sali Balowej Zamku Roztoka. Wydarzenie będzie miało charakter koncertu charytatywnego. Wszystkie wpływy ze sprzedaży wejściówek zostaną przeznaczone na potrzeby prowadzenia kosztownych prac związanych z rewitalizacją Zespołu zamkowo-parkowego w Roztoce. Wszystkie bilety już zostały sprzedane.

Wybrane pieśni zostaną zarejestrowane i udostępnione melomanom za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej projektu.

/opr. red./