Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

2

Nie zawsze parkowanie, które utrudnia życie innym uczestnikom ruchu drogowego i pieszego, jest wykroczeniem. Byle jakie ustawianie aut na parkingach przy sklepach, pozostawianie aut w miejscach, gdzie zasłaniają widoczność – takie przykłady nadesłali czytelnicy do cyklu „Mistrzowie parkowania”.

Są jednak i ewidentne przykłady łamania przepisów, jak choćby zajmowanie prawie całego chodnika przy ul. Długiej naprzeciwko katedry. Jak wskazuje autor zdjęcia, taka sytuacja ma miejsce w każda niedzielę od czasu, gdy na sąsiedniej ulicy Spółdzielczej zamontowano słupki, uniemożliwiające wjazd na trakty dla pieszych. Kierowcy i ich rodziny za wszelką cenę muszą postawić auta najbliżej kościoła, a przepisy i bezpieczeństwo pieszych? Najwyraźniej nie mają dla nich najmniejszego znaczenia.

Ul Długa w Świdnicy:

Ul. Głowackiego w Świdnicy:Ul. Grodzka w Świdnicy:Ul. Wróblewskiego w Świdnicy:

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected] 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/