Strona główna Bez kategorii Księgarnia internetowa czy stacjonarnie? Orły Księgarstwa, czyli gdzie najlepiej robić zakupy?

Księgarnia internetowa czy stacjonarnie? Orły Księgarstwa, czyli gdzie najlepiej robić zakupy?

0

Polacy zachłysnęli się możliwością kupowania wszelakich produktów przez Internet. Kwestią czasu było, kiedy zainteresują się internetowymi księgarniami. W Gliwicach czy innych mniejszych miastach Polski, udanie się na tradycyjne polowanie książek w stacjonarnym wydaniu wydaje się być przeżytkiem. Czy jednak zakupy online poradników, map i czasopism mają tylko same zalety?

Książka i jej cena
Księgarnie stacjonarne do ceny książki bardzo często naliczają swoje marże. To właśnie na nich zarabiają. Rzadziej też trafimy na promocję tytułu, chyba, że okładka jest już zniszczona. To online znajdziemy najniższą cenę, a połączenie kilku książek w pakiecie dostarczy nam kolejnych rabatów. Jednak zakupy internetowe niosą ze sobą konieczność opłaty za przesyłkę kurierską lub do najbliższego paczkomatu. Książki są towarem ciężkim, więc i koszt wysyłki jest odpowiednio wysoki. Przy niektórych tytułach nawet konkurencyjna cena online może być wysoka, gdy dodamy opłatę za kuriera.

Przyjemność kupowania książki
Internetowe łowy nie zastąpią nam jednak udania się do księgarni w Bydgoszczy, spokojnego pooglądania okładek, porównania rodzajów papierów czy przeczytania opisów danego tytułu. Jest to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla wielbicieli książek, ale również osób, które szukają książki na prezent. Sprzedawca w księgarni podpowie nam jakie tytuły są np. najbardziej popularne wśród młodzieży lub są najchętniej kupowane w danym temacie. Ich wiedza jest bardzo rozległa, obserwują też tendencje zakupów swoich klientów. Dostarczą więc nam informacji z pierwszej ręki.

Spotkania autorskie
W księgarniach stacjonarnych możemy również trafić na dodatkowe atrakcje, jakimi są choćby wieczorki poetyckie czy spotkania autorskie. Możliwość rozmowy lub przysłuchania się dyskusji nie tylko poszerza nasze kulturalne horyzonty, ale również  może być wskazówką do inwestycji w danego autora i jego dzieło.

Jak kupować książkę?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych własnych upodobań i stylu zakupów, który preferujemy. Warto jednak rozejrzeć się za księgarnią, którą polecają użytkownicy internetowi lub klienci stacjonarni. Orły Księgarstwa to plebiscyt, który co roku tworzy zestawienie najlepiej ocenianych punktów sprzedaży książek. Na listach danej miejscowości występują tylko te, które w pełni zadowoliły przynajmniej 80% swoich klientów. Są to więc księgarnie z wysokiej półki. Zainteresowani podobną formą sprawdzenia firmy przez zakupem lub zamówieniem usługi, zachęcamy do zajrzenia na strony pozostałych, 57 kategorii plebiscytu Orły. Znajdziemy tu zarówno firmę zakładającą instalacje gazowe, jak i aptekę w Zabrzu czy Poznaniu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWygrali z Wartą i wrócili do Świdnicy z tarczą! [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]