Strona główna Temat dnia Meble dla trzylatka – co warto wiedzieć

Meble dla trzylatka – co warto wiedzieć

0
Zapewnienie bezpiecznej i kreatywnej przestrzeni dla dzieci to podstawowa zasada podczas urządzania ich pokoju. Nie bez znacznie jest w tym przypadku także kreatywność rodziców. W sklepach można spotkać wiele mebli, które nie tylko będą funkcjonalne, ale także praktyczne. Większość z nich wpływa na rozwój zmysłów dzieci, w szczególności w czasie pierwszych lat ich życia. Stworzenie wnętrza, które będzie przyjazne, to bardzo dobry start w przyszłość dla maluchów.

Dodatkowo odpowiednio zaaranżowany pokój pomoże im w codziennym rozwoju, w dogodnych dla nich warunkach – we własnym zaciszu domowym. Warto więc zastanowić się jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dzieci i jak je dobrać.

(Pufy dla dzieci – https://misioohandmade.pl/pufy/)

Bezpieczeństwo – podstawowa zasada doboru mebli do pokoju dziecka
Każdy rodzic chce, aby jego pociecha była bezpieczna, a w szczególności w swoim pokoju. Wybierając meble dla dziecka, należy mieć na uwadze solidne i mocne wykończenie. Przy stuknięciu, czy silniejszym szturchnięciu nie mogą się przewrócić lub połamać. W przypadku dzieci, które są wyjątkowo aktywne można zastosować popularne rozwiązanie, jakim jest przymocowanie konstrukcji do ściany.

(Foteliki dla dzieci – https://misioohandmade.pl/foteliki-dla-dzieci/)

Niektóre meble od razu w zestawie posiadają specjalne uchwyty, dzięki którym można zwiększyć ich stabilność. Należy liczyć się z tym, że po pewnym czasie i tak trzeba będzie je wymienić, a to wiąże się z małym remontem, dzięki któremu zakryje się dziury po montażu. Przytwierdzając komodę lub regał do szafy, rodzic ma pewność, że nawet w przypadku uprawiania wspinaczki domowej przez malucha, cała konstrukcja się nie przewróci i go nie przygniecie.

(Fotele i sofy premium dla dzieci – https://misioohandmade.pl/fotele-i-sofy-premium/)

Podczas wyboru odpowiednich mebli, jak na przykład fotel piankowy dla dziecka, bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najlepsze będą te, które są wyprodukowane z naturalnego tworzywa, czyli bawełna, drewno, w zależności od rodzaju mebla. W przypadku szaf i regałów, które są pomalowane, należy sprawdzić, czy preparat do nałożenia koloru ma stosowny atest.

(Sklep z meblami dla dzieci – https://misioohandmade.pl/sklep/)

Funkcjonalność – tym charakteryzują się meble do pokoju dziecięcego
W przypadku mebli do pokoju dziecka wybiera się zazwyczaj konstrukcje pełnowymiarowe. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli, które dostosowane są do niewielkiego wzrostu dziecka. Małe komody i szafy pozwalają nauczyć się maluchowi samodzielności, jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Dlaczego? Dzieci bardzo szybko wyrastają z takich mebli. Warto również zastanowić się nad krzesełkiem i stolikiem dla swojej pociechy, które będą dostosowane do jego wzrostu.

Obecnie producenci oferują rozwiązania, dzięki którym meble rosną razem z maluchami. Jest to oczywiście bardzo dobre wyjście dla rodziców, którzy nie chcą rok w rok wydawać pieniędzy na szafki i łóżka. Dla przykładu fotel piankowy dla dziecka posiada odpowiednie segmenty, które dokładane są wraz z tempem wzrostu malucha, stoły mają regulowane nogi i takie same rozwiązania można spotkać w przypadku krzeseł.

Estetyka – ma wpływ nie tylko na wystrój wnętrza, ale także rozwój dziecka
Aranżacja wnętrza pokoju dziecka jest bardzo istotna. Przede wszystkim fotel piankowy dla dziecka powinien być nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale musi także pasować do wystroju. Jeśli rodzic chce zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy, powinien w pierwszych latach jego życia wybierać kolory kontrastowe, które pozwolą rozwinąć narząd wzroku u dziecka. Mogą to być odcienie bieli i czerni, ale równie dobrze sprawdzą się inne barwy. Wraz z rozwojem malucha powinno się jednak tonować kolorystykę wnętrza, tak aby mógł on w spokoju skupić się na zabawie, czy wykonywaniu zadań domowych.

/Artykuł sponsorowany/