Strona główna 0_Slider Kolejne świdnickie podwórka doczekają się przemiany? Zlecono prace projektowe

Kolejne świdnickie podwórka doczekają się przemiany? Zlecono prace projektowe

4

Zabytkowa zabudowa centrum Świdnicy z każdym rokiem odzyskuje blask. Dzieje się to wysiłkiem mieszkańców, wspólnot i zarządców, korzystających z dotacji na wykonanie prac remontowych, a także wraz z realizacją miejskich inwestycji. Zachwyt często kończy się wraz z wejściem na zaplecza pięknych kamienic. Jest jednak szansa, że kolejne zakątki śródmieścia doczekają się zmian. Ostatnio świdnicki magistrat zlecił wykonanie prac projektowych obejmujących dwa podwórza.

W ostatnim czasie modernizacji poddane zostało podwórko zlokalizowane pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną. Kwartał ten zyskał na estetyce i funkcjonalności, powstał tam m.in. nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na zaprojektowanych terenach zielonych posadzono nowe byliny, krzewy ozdobne oraz drzewa niskopienne. Miejsce gromadzenia odpadów zostało zadaszone, zamontowano nowe elementy małej architektury, czyli ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz trejaże.

Podobnych podwórek wymagających rewitalizacji jest na obszarze świdnickiego śródmieścia znacznie więcej. Jest jednak szansa, że w najbliższych latach przemianę przejdą tereny między ulicami Grodzką i Kotlarską, a także między ulicami Franciszkańską i Marii Konopnickiej. W połowie lipca 2020 roku Urząd Miejski w Świdnicy zlecił wykonanie prac projektowych obejmujących te kwartały. Na ten cel przeznaczono w sumie ponad 97 tys. złotych. Do połowy października wykonawca prac ma przedstawić swoją wizję zagospodarowania obu terenów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy na oba podwórza wejdą ekipy budowlane.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł315 śmiertelnych wypadków na terenie kraju od początku wakacji. Policja apeluje o bezpieczną jazdę
Następny artykułWojskowy piknik z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy bitwy warszawskiej przyciągnął tłumy [FOTO/VIDEO]