Strona główna Wydarzenia Strzegom Kolejne „nakrętkowe serce” stanęło w regionie

Kolejne „nakrętkowe serce” stanęło w regionie

0

Na strzegomskim Rynku ustawiono drugi w mieście metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na rzecz chorych dzieci.

Po niewątpliwym sukcesie pierwszego „nakrętkowego serca”, które – przypomnijmy – stanęło przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, władze naszego miasta podjęły decyzję o postawieniu kolejnego serca – tym razem w zachodniej pierzei strzegomskiego Rynku, w pobliżu strzegomskiej fontanny. Miejmy nadzieję, że „nakrętkowe serce” będzie biło równie mocno jak poprzednie, a może nawet bardziej! – przekazali przedstawiciele strzegomskiego ratusza.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów. “Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i w samym powiecie świdnickim stanęły dotychczas w Świdnicy, Żarowie, Kalnie, Słotwinie oraz właśnie w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. mn/