Strona główna 0_Slider Jawor z nowym basenem, kąpiele w Strzegomiu i Świebodzicach

Jawor z nowym basenem, kąpiele w Strzegomiu i Świebodzicach [VIDEO]

6

2 lata od podjęcia decyzji wystarczyły, by gruntownie zmodernizować poniemiecki kompleks basenów letnich w sąsiadującym z powiatem świdnickim Jaworze. Odnowiony kompleks w miniony weekend cieszył się ogromnym powodzeniem. Z zadbanych kąpielisk miejskich cieszą się także mieszkańcy Strzegomia i Świebodzic.

Basen w Jaworze został wybudowany, podobnie jak świdnicki, przed II wojną światową na potrzeby przygotowań do olimpiady. W 2018 roku władze miasta podjęły decyzję o zmodernizowaniu nieczynnego kompleksu. Na projekt mieli wpływ sami mieszkańcy, z którymi szeroko konsultowano planowane zmiany. Prace ruszyły w kwietniu 2019 roku i w ubiegły weekend przy pięknej pogodzie baseny zostały udostępnione. Na gości czekały zjeżdżalnie, tory wodne 16 i 25 metrowe, atrakcje dla najmłodszych, skocznie 5, 3, i 1-metrowe wykonane ze stali nierdzewnej. Inwestycję zrealizowano z budżetu Jawora za ok. 22 miliony złotych.

Poniemiecki kompleks basenów w Strzegomiu został zmodernizowany w 2009 roku i jako pierwszy w Polsce mógł się pochwalić nieckami ze stali nierdzewnej oraz podgrzewaną wodą. Do dzisiaj to jeden z najchętniej odwiedzanych basenów w powiecie.

W latach 2015/16 modernizację przeszło letnie kąpielisko w Świebodzicach. Prace kosztowały ok. 4 milionów złotych.

W Świdnicy w tym roku po raz pierwszy od lat basen letni przy ulicy Śląskiej pozostał zamknięty. Od 2016 roku trwały przygotowania do jego modernizacji, które pochłonęły milion złotych. Proces został przerwany i nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiony.

/opr. asz/

Poprzedni artykułZielona strona Świdnicy. Skwer przy Wałowej
Następny artykułZegarki Certina, czyli marka dla ludzi aktywnych