Strona główna 0_Slider Ile będzie kosztowało utrzymanie nabrzeży rzek w Świdnicy? Miasto wyłoniło wykonawcę

Ile będzie kosztowało utrzymanie nabrzeży rzek w Świdnicy? Miasto wyłoniło wykonawcę

4

Czwarty rok z kolei Świdnica zdecydowała się wyręczyć zarządcę rzek w ich utrzymaniu. Wiadomo już, kto i za ile będzie dbał o nabrzeża i czystość w korytach Bystrzycy oraz Witoszówki w 2020 w obszarze miasta.

W porozumieniu z zarządcą wód będących własnością Skarbu Państwa, Gmina Miasto Świdnica od 2016 roku realizuje zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy. W ramach odrębnego porozumienia w latach 2017 – 2018 został odmulony i wyremontowany zbiornik Witoszówka I w Parku Centralnym – tłumaczył Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej świdnickiego magistratu, uzasadniając projekt uchwały dotyczącej zawarcia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym “Wody Polskie” porozumienia na ten rok.

Do przetargu, ogłoszonego przez miasto, zgłosiło się pięć firm. Złożone przez nie oferty opiewały na kwoty od 91 do 139 tys. złotych. Jeden z uczestników postępowania został wykluczony, a ostatecznie wygrała najniższa oferta (91 tysięcy złotych), złożona przez Farmę Miejską, która realizuje w tej chwili większość zadań w Świdnicy związanych z utrzymaniem zieleni.

W zakresie prac przyszłego wykonawcy znajdzie się: “usuwanie samosiewów drzew i krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach i skarpach oraz w międzywalu dna koryta rzeki na odcinku Bystrzycy od mostu drogowego w ul. Esperantystów do mostu drogowego w ul. Przyjaźni oraz na brzegach i skarpach potoku Witoszówka od zbiornika Witoszówka 1 do zapory na zbiorniku Witoszówka 2”. Realizacja robót ma następować w okresie od dnia podpisania umowy do 30 października 2020 roku.

/opr.red./

Poprzedni artykułDokładność, precyzja i bezpieczeństwo – pęseta do rzęs
Następny artykułCzy można samodzielnie wymienić zamek? I czy zawsze potrzebny jest fachowiec?