Strona główna 0_Slider Budynki wyremontowane, ulica zasypana kruszywem

Budynki wyremontowane, ulica zasypana kruszywem

1

5,8 miliona złotych kosztowało wyremontowanie 11 budynków komunalnych w Świdnicy. Metamorfozę przeszło 5 kamieni c na jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w Świdnicy – Przechodniej. Prace zakończyły się na wiosnę. Do dzisiaj nie naprawiono nawierzchni ulic i chodników.

Rewitalizacja budynków możliwa była dzięki wsparciu ze środków europejskich, która dla całego zadania wyniosła 3,3 miliona złotych. Przed rozpoczęciem wymiany dachów, remontu klatek schodowych i elewacji do objętych rewitalizacją budynków na ul. Przechodniej zostało doprowadzone miejskie ogrzewanie, co wiązało się z koniecznością przeprowadzenia prac ziemnych. Do dzisiaj uszkodzenia jezdni o chodników nie zostały naprawione, miejscach wykopów zasypano ziemią i kruszywem. Pył osiada na nowej elewacji wyremontowanych kamienic, straszą źle zabezpieczone włazy. Piesi nie mogą swobodnie korzystać z nierównych chodników. Dlaczego taki stan trwa od kilku miesięcy?

-Remont drogi planowany był od początku na 2021 rok. Zlecono przygotowanie dokumentacji. Trwają rozmowy z gestorami sieci w sprawach ewentualnych koniecznych koordynacji. Ulica jest w obszarze ochrony konserwatorskiej. Do momentu rozpoczęcia prac miasto będzie utrzymywać nawierzchnię w stanie nadającym się do korzystania – odpowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka świdnickiego magistratu. – Remont jezdni wykonany będzie w terminie skoordynowanym z pracami rewitalizacyjnymi. Przypominam, że miasto w tym roku rozpocznie jeszcze kompleksowy remont budynku Przechodnia 4, który wykona poza projektem unijnym, ze środków budżetu miasta.

Rzeczniczka nie odniosła się do źle zabezpieczonych wlotów do piwnic.

/asz/

Poprzedni artykułDotacje na wymianę ogrzewania. Nabór wniosków trwa
Następny artykuł735 nowych zakażeń w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?