Strona główna 0_Slider „Zwierzaki na wynos”, czyli pomysły na adopcję ze schroniska

„Zwierzaki na wynos”, czyli pomysły na adopcję ze schroniska

2

W 2019 roku przez świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt przewinęło się 531 psów, kotów, królików, ptaków. Mimo bardzo dobrych warunków i troskliwej opieki dla żadnego z nich nie może to być miejsce docelowe. Prowadząca placówkę Fundacja Mam Pomysł szuka wciąż nowych pomysłów, by zachęcić do adopcji swoich podopiecznych. Teraz o psiaku czy kocie można dowiedzieć się, zamawiając jedzenie.

Aktualizowana systematycznie strona internetowa i portale społecznościowe schroniska stale zachęcają do przygarnięcia zwierzaków, które bardzo często zostały okrutnie skrzywdzone, porzucone, albo straciły dom po śmierci opiekuna.

W ostatnich dniach w promowanie adopcji świdnickich bezdomniaków włączyły się Aleksandra Żelazowska i Weronika Jaguś. – Dziewczyny angażując swoją internetową społeczność postanowiły wziąć udział w charytatywnej sesji zdjęciowej z podopiecznymi naszego schroniska. Obie aktywnie tworzą treści dla swoich widzów zarówno na Instagramie, jak i na YouTube, zgromadziły tysiące fanów i to do nich trafią nasze adoptusie – czytamy na stronie schroniska.

O czekających na dom czworonogach można się także dowiedzieć w inny, niezwykle oryginalny sposób. – Projekt jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, nie było podobnej akcji w Polsce – zapewnia Adriana Kaszuba, zastępca kierownika świdnickiego schroniska. Zdjęcia z informacjami o gotowych do adopcji zwierzętach będą kolportowane razem z daniami na wynos, oferowanymi przez restauracje.

– Celem akcji jest „dowóz” naszego zwierzaka do adopcji wraz z jedzeniem na wynos. Docieramy do osób, które są poza naszą standardową grupą odbiorców i może zastanawiały się nad przygarnięciem psa, czy kota a nie wzięły pod uwagę schroniska dla bezdomnych zwierząt – mówi Adriana Kaszuba. – W projekt włączyły się w pierwszej kolejności świdnickie restauracje i zyskaliśmy partnerów w branży gastronomicznej. Z każdym zamówieniem ulubionego posiłku na wynos klient otrzyma zdjęcie naszego podopiecznego z oznaczeniem akcji: #zwierzaknawynos i odnośnikiem do naszej strony, gdzie odnajdzie wszystkie oczekujące na domy psy i koty.

Schronisko zaprasza do współpracy kolejnych restauratorów, a więcej o akcji można przeczytać w specjalnie w tym celu utworzonym na fb wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/3083760905041332/.

Informację o wszystkich zwierzakach gotowych do adopcji można znaleźć na stronie schroniska.

W ubiegłym roku nowy dom znalazło 315 podopiecznych świdnickiego schroniska. W tej chwili na opiekunów czeka 26 psów i 5 kotów, ale już następne wkrótce będą gotowe do adopcji.

A jak wyglądają psiaki, kociaki i króliki po adopcji? Zdjęcia szczęśliwych zwierzaków na prośbę schroniska nadsyłają ich nowi właściciele. A w gronie tych, które już znalazły kochający dom są m.in. Feno, Bez i Ryjek:

/opr. asz/

Poprzedni artykułPierwsze spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich [FOTO]
Następny artykułKto i dlaczego zniszczył białe BMW?