Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pierwsze spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich

Pierwsze spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich [FOTO]

0

Są animatorkami wielu wydarzeń w swoich małych społecznościach, pielęgnują tradycje i dzielą się swoim doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami. Zrzeszone w 10 kołach gospodynie z gminy Świdnica po raz uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym, zorganizowanym 18 lipca w Burkatowie.

Spotkania KGW to poza możliwością lepszego poznania się nawzajem i integracją są też źródłem wiedzy. Koło Gospodyń Wiejskich z Burkatowa, będące współorganizatorem spotkania ma już swój pomysł na promocję. Gospodynie opracowały swoje logo i wymyśliły promocyjny produkt – rogaliki z jabłkowym nadzieniem. To właśnie jabłko będzie motywem przewodnim, który ma się kojarzyć z Burkatowem. Dlaczego jabłko? W bliskim sąsiedztwie ich sołectwa znajduje się gospodarstwo, które od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji smacznych i dorodnych jabłek-mówią panie z KGW Burkatów. Była też okazja poznać przepis na ocet jabłkowy do przyrządzenia w zaciszu domowej kuchni. – O jego zdrowotnych właściwościach wiedziały już nasze mamy i babcie. Lecznicze właściwości octu dotyczą wielu aspektów ludzkiego organizmu – dodają pomysłowe gospodynie z Burkatowa.

Przypominamy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz. U., poz. 2212, z 2019 poz. 693), zwanej dalej ustawą KGW, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) prowadzi Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich.

/UG Świdnica/