Strona główna 0_Slider Zmiennicy dali radę czwartoligowej Kuźni, ale fajerwerków nie było…

Zmiennicy dali radę czwartoligowej Kuźni, ale fajerwerków nie było… [FOTO]

0

Przedostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni prowadzeni przez trenera Rafała Markowskiego mierzyli się z przedstawicielem grupy zachodniej IV ligi – Kuźnią Jawor. 

Gospodarze zapisali co prawda na swoim koncie pewne zwycięstwo, ale nie zostało one odniesione w wielkim stylu. W meczu z Kuźnią wolne dostali niemal wszyscy zawodnicy, którzy stanowili o sile naszej ekipy podczas ostatniej potyczki z Karkonoszami Jelenia Góra. Swoją szansę otrzymali głównie zmiennicy i uczciwie trzeba przyznać, że jedni z niej skorzystali bardziej, a drudzy mniej. Na uwagę zasługuje też fakt, że był to już dziesiąty pojedynek od czasu wznowienia treningów i rozgrywania spotkań po odmrożeniu polskiego sportu w trakcie pandemii koronawirusa. Wysoka intensywność meczów w ostatnich tygodniach być może miała również wpływ na postawę naszej ekipy…

Biało-zieloni dyktowali warunki gry i przeważali w starciu z bardzo kiepsko dysponowaną drużyną Kuźni Jawor, która miała problemy z opuszczeniem własnej połowy boiska. Niestety brakowało nam „zimnej krwi” i skutecznego wykończenia akcji. W pierwszej części spotkania zaliczyliśmy jedno trafienie po skutecznym uderzeniu piłki głową przez Jakuba Białasa. Po zmianie stron rezultat konfrontacji ustalił Kamil Szczygieł, precyzyjnie uderzając futbolówkę z wnętrza pola karnego. Z pewnością nie ulega wątpliwości tez fakt, iż tego dnia ta wygrana powinna być znacznie bardziej okazała. Tak się nie stało, a biało-zieloni triumfowali ostatecznie w wymiarze 2:0.

To nie była jednak próba generalna przed startem sezonu 2020/2021. Ta odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 lipca. Świdniczanie zagrają z ligowym rywalem – Polonią Nysa. Do starcia dwóch beniaminków grupy trzeciej III ligi dojdzie na terenie naszych przeciwników, start o godz. 11.00. Swidnica24.pl już dziś zaprasza na tekstową relację LIVE z tego boju.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Kuźnia Jawor 2:0 (1:0)

Skład: Koziarz, zawodnik testowany, Salamon, Białas, Kozachenko, Stachurski, zawodnik testowany, Filipczak, Sikora, Szczygieł, zawodnik testowany oraz Doliński, zawodnik testowany, Krakowski, Baumgarten.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułArtyście bez rąk w Świdnicy odmówiono karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych
Następny artykułEmocje sięgnęły zenitu. Przebieg drogi ekspresowej przez gminę Marcinowice w ogniu krytyki