Strona główna 0_Slider Zbliża się kolejny etap przebudowy ulicy Kraszowickiej. Będą objazdy

Zbliża się kolejny etap przebudowy ulicy Kraszowickiej. Będą objazdy

0

W środę, 5 sierpnia rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Kraszowickiej – od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, wyznaczone zostaną objazdy, a zmianie ulegną trasy miejskich autobusów.

Prace prowadzone na ulicy Kraszowickiej na początku lipca 2020

W ubiegłym roku, w ramach prac realizowanych na ulicy Kraszowickiej, przebudowano odcinek od skrzyżowania z ulicą Działkową do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni. W najbliższych dniach zakończony zostanie remont fragmentu od Przyjaźni do przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej, wraz z samym przejazdem.

W przyszłym tygodniu drogowcy wkroczą na kolejny odcinek Kraszowickiej – między Bystrzycką a Działkową. Prace rozpoczną się w środę, 5 sierpnia. W związku z tym droga na tym odcinku zostanie zamknięta, wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu oraz wyznaczone zostaną objazdy. – Prosimy kierowców o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie drogowe w tym rejonie miasta – apeluje dyrektor Maciej Gleba ze świdnickiego magistratu.

mat. UM Świdnica

Zmieniony zostanie również rozkład jazdy miejskich autobusów MPK, których trasa przebiega przez ul. Kraszowicką.

mat. UM Świdnica

W ramach drogowej inwestycji wykonana zostanie przebudowa nawierzchni jezdni, a także budowa nowych chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Całość prac powinna zakończyć się do 30 września 2021 roku.

/UM Świdnica, opr. mn/

fot. Artur Ciachowski