Strona główna 0_Slider Zabytkowy skład wyruszył na kolejowe szlaki regionu

Zabytkowy skład wyruszył na kolejowe szlaki regionu [FOTO/VIDEO]

0

Jedyny na Dolnym Śląsku sprawny, zabytkowy parowóz normalnotorowy ponownie można spotkać na kolejowych szlakach Dolnego Śląska. W ten weekend lokomotywa TKt48-18 prowadzić będzie muzealne składy kursujące między Jaworzyną Śląską a Świdnicą i Strzegomiem.

Parowóz TKt48-18 z wagonami Ci28 był typowym składem pasażerskim w rejonie Sudetów w pierwszych powojennych dekadach XX wieku. Lokomotywa została wyprodukowana w zakładach im. Józefa Stalina w Poznaniu w 1951 roku, natomiast wagony pochodzą z przedwojennej wrocławskiej wytwórni taboru kolejowego Linke Hofmann Werke (późniejszy PAFAWAG) i zostały wyprodukowane w 1928 roku.

W ten weekend taki właśnie skład można spotkać na kolejowych trasach regionu. W sobotę między Jaworzyną Śląską a Świdnicą zaplanowano kursy specjalnych pociągów muzealnych “Maria Kunic”, “Czerwony Baron”, “Bolko II” oraz “Anna Świdnicka”. Z kolei w niedzielę pociągi specjalne “Św. Piotr i Paweł” oraz “Granitowe Serce Polski” pojadą między Jaworzyną Śląską a Strzegomiem i Grabiną.

Więcej informacji oraz rozkład poszczególnych pociągów dostępny jest na stronie jaworzyńskiego muzeum.

/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński