Strona główna 0_Slider Z kim i kiedy zagrają świdnickie siatkarki? Znamy podział na grupy i...

Z kim i kiedy zagrają świdnickie siatkarki? Znamy podział na grupy i terminarz II ligi!

0

Jedenaście drużyn znalazło się w grupie trzeciej II ligi siatkówki kobiet. W ligowym zestawieniu są oczywiście zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica, które walkę o punkty rozpoczną 26 września. W naszej grupie znalazły się dobrze nam znane zespoły, ale jest także miejsce na nowości. 

Skład grupy trzeciej II ligi siatkarek:
Energa MKS II Kalisz
MKS Polonia Świdnica
UKS Jedynka Siewierz
MGLKS Sobieski Oława
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
MKS Dąbrowa Górnica
#Volley Wrocław
Sokół AZS AWF SMS Katowice
NTSK Nysa
Gwarant Aleksandrów Łódzki
Łaskovia Łask

Terminarz meczów MKS-u Polonia Świdnica w pierwszej rundzie sezonu 2020/2021:

1. kolejka (26 września):
MKS Polonia Świdnica – #Volley Wrocław

2. kolejka (3 października):
Sokół AZS AWF SMS Katowice – MKS Polonia Świdnica

3. kolejka (10 października):
MKS Polonia Świdnica – NTSK Nysa

4. kolejka (17 października):
Gwarant Aleksandrów Łódzki – MKS Polonia Świdnica

5. kolejka (21 października):
MKS Polonia Świdnica – Łaskovia Łask

6. kolejka (24 października):
UKS Jedynka Siewierz – MKS Polonia Świdnica

7. kolejka (7 listopada):
MKS Polonia Świdnica – Energa MKS II Kalisz

8. kolejka (14 listopada):
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Polonia Świdnica

9. kolejka (21 listopada):
MKS Polonia Świdnica – MGLKS Sobieski Oława

10. kolejka (28 listopada):
MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Polonia Świdnica

11. kolejka (5 grudnia):
MKS Polonia Świdnica – pauza

W sezonie 2020/2021 po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadają do ligi niższej. Do turniejów półfinałowych o I ligę awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy II ligi.

Przypomnijmy, że w nowy sezon 2020/2021, ekipa MKS-u Polonia Świdnica wejdzie z nowymi sternikami klubu. 30 czerwca po sześciu latach doszło do zmiany na stanowisku prezesa klubu. Rezygnację złożyła Grażyna Działowska, która w ostatnim czasie prowadziła klub wspólnie z Grzegorzem Woźniakiem (wiceprezes) i Robertem Rutowiczem (sekretarz). – Powód mojej rezygnacji, to przede wszystkim względy osobiste i inne wyzwania rodzinne. Sądzę, że nowy zarząd ma dużo energii do działania, są młodzi, aktywni, chętni do działania, mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Trzymam kciuki za powodzenie – komentowała Grażyna Działowska, dotychczasowy sternik świdnickiej Polonii.

– Chcemy zbudować w Świdnicy mocny i profesjonalny klub siatkarski. Naszym celem jest wprowadzenie nowej jakości w całą organizację klubu. Mamy doświadczenie i wiemy jak to wygląda wśród klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej, czy bezpośredniego zaplecza ekstraklasy. Mamy dużo kontaktów, które pomogą nam to zorganizować i chcemy żeby ten powiew świeżości był widoczny. Pragniemy, aby kibice ponownie mogli widzieć, że Świdnica słynie z siatkówki w wykonaniu żeńskim. Jeśli chodzi o budżet, to w głównej mierze posiłkować będziemy się środkami z miasta, a w najbliższym czasie chcemy spotkać się z władzami Świdnicy i ustalić zasady finansowania klubu podczas naszej kadencji. Posiłkować zamierzamy się również zewnętrznymi partnerami biznesowymi, z którymi już prowadzimy rozmowy. Zależy nam na dużych, bardzo znanych markach, które chętnie włączą się do organizacji i pomocy w propagowaniu siatkówki kobiet w Świdnicy. Sądzimy, że jesteśmy w stanie przygotować budżet w granicy 500-700 tysięcy złotych i ta kwota byłaby zadowalająca. Wszystkie nowinki zdradzimy podczas konferencji prasowej w końcówce lipca, bądź na początku sierpnia. Wtedy będzie mowa między innymi o ruchach transferowych i wszystkich informacjach z działalności klubu – wyznaje nowy prezes MKS-u Polonia Świdnica, Damian Dąbrowski.

Nowy Zarząd MKS-u Polonia Świdnica:
Damian Dąbrowski – Prezes Klubu
Florian Kaczmarczyk – Wiceprezes Klubu
Mateusz Dąbrowski – Członek Klubu

Komisja Rewizyjna:
Adam Barański – Przewodniczący KR
Piotr Eustachiewicz – Członek KR
Marcin Kudyba – Członek KR

Więcej o całej sprawie pod linkiem: https://swidnica24.pl/2020/07/zmiany-w-swidnickiej-siatkowce-jak-twierdza-nadchodzi-nowa-jakosc/

/MDvR/

Poprzedni artykułOficjalne wyniki wyborów: Andrzej Duda wybrany na kolejną kadencję. Jak głosowali świdniczanie? Gdzie była najwyższa frekwencja?
Następny artykułJechał pod wpływem narkotyków