Strona główna 0_Slider Wystawa „Elektronika PRL-u” rozpoczęta!

Wystawa „Elektronika PRL-u” rozpoczęta! [FOTO/VIDEO]

0

Magnetofony, radioodbiorniki, gramofony i oświetlenie sceniczne to tylko część eksponatów, które składają się na kolejną ekspozycję, przygotowaną przez fanów nieodległej przeszłości. Już po raz szósty w Świdnicy prezentowana  jest historia polskiej elektroniki PRL-u w pigułce. Tym razem wystawa gości w Centrum Organizacji Pozarządowych mieszczącym się w Rynku. 

Niedawno większość z wystawianego sprzętu RTV można było zobaczyć na sklepowych półkach. W ubiegłym wieku w Polsce produkowano magnetofony szpulowe, kasetowe, odbiorniki radiowe, wzmacniacze, amplitunery, zestawy typu wieża czy kolumny głośnikowe. Wiodącymi producentami były Diora, Kasprzak czy Unitra – Jest kilka nowości. Najciekawszym, moim zdaniem, eksponatem na tegorocznej wystawie jest zestaw DSL-201, który jest pierwszym zestawem wieżowym z firmy Diora. Był on produkowany przed Meluzyną i był pierwszym zestawem stereo – opowiada organizator, Tomasz Krug. 

Wystawa podobnie jak przed rokiem będzie „żywa” – Większość z prezentowanych urządzeń, pomimo wieku nadal działa. Pojawiają się również nowe, które udało się naprawić i przygotować. Wśród nich znalazł się radioodbiornik Adam z zegarem kartkowym oraz wzmacniacz WS-303 – dodaję Tomasz Krug. 

Co nieco dla fanów konsol do gier

Wśród różnego rodzaju sprzętu muzycznego znalazło się również miejsce dla protoplastów dzisiejszego Playstation czy Xbox-a – W moich zbiorach posiadam kultowego Pegasusa i kolejną nowość – Ameprod, czyli polski klon Ponga, na których również będzie można pograć – podsumowuje Tomasz Krug.

Wystawę “Elektronika PRL-u” będzie można odwiedzić w dniach 20-24 lipca 2020 roku, w godzinach od 10.00 do 16.00, w nowo odremontowanym budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (Rynek 39-40) – wejście obok Informacji Turystycznej, na II piętrze. Wstęp wolny.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNiemiec Michael Jung podwójnym zwycięzcą zawodów w Strzegomiu
Następny artykułKiedy trzeba założyć działalność gospodarczą przy sprzedaży przez internet?