Strona główna 0_Slider Wypadek świdnickiego autokaru w Dźwirzynie. Rannych kilkanaście osób

Wypadek świdnickiego autokaru w Dźwirzynie. Rannych kilkanaście osób

0

Ze wstępnych informacji wynika, że 14 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w Dźwirzynie (woj. zachodniopomorskie). W zdarzeniu brały udział bus oraz dwa autokary, w tym jeden należący do przewoźnika ze Świdnicy.

mat. MiastoKolobrzeg.pl

Do wypadku doszło tuż przed godziną 19.00 na drodze powiatowej na odcinku między Rogowem a Dźwirzynem. Zderzyły się tam dwa autokary, a w jego wyniku został jeszcze uszkodzony bus, który był zaparkowany w pasie drogi. Dokładne przyczyny tego wypadku są ustalane. Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi – mówi Zbigniew Frąckiewicz z gryfickiej policji w rozmowie z Wirtualną Polską.

Łącznie w wypadku uczestniczy 19 osób. 14 z nich zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci w wieku około 10 lat. Wstępnie ustalono, że nikt nie został poważnie ranny, wszystkie osoby są kontaktowe i przytomne. Obecnie jeszcze 4 osoby czekają na przekazanie zespołom medycznym, reszta pasażerów zastała przewieziona już do szpitali. Najbardziej ranny został kierowca jednego z autokarów. Poszkodowani mieli obrażenie typowe dla tego typu zdarzeń: złamania, obtarcia, rozcięcia i stłuczenia – wyjaśnia Krzysztof Azierski z PSP w Kołobrzegu.

/Wirtualna Polska, miastokolobrzeg.pl, opr. mn/