Strona główna 0_Slider Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Kreatywne zajęcia z “Latem na...

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Kreatywne zajęcia z “Latem na podwórku” oraz kinowymi seansami

0

Do końca wakacji na świdnickich podwórkach odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla najmłodszych mieszkańców. Animatorzy z Fundacji Ładne Historie zapraszają dzieci do kreatywnej zabawy i wspólnego spędzania czasu podczas piątej edycji “Lata na podwórku”. W tym roku odbywa się również Letnie Kino Podwórkowe, a na każdym z podwórek odbędą się dwa darmowe seanse.

Od 2016 roku w ramach akcji „Lato na podwórku” spędzamy wakacje wspólnie z dziećmi na pięciu świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna. To nasz pomysł na to, jak pomóc dzieciom z powszechnym dziś problemem z nawiązywaniem relacji, a także sposób na inspirowanie i pobudzanie rozwoju ich umiejętności i talentów. Wykorzystujemy kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla mieszkańców. W ramach “Lata na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagożek/ów, edukatorek/ów i animatorek/ów kultury – wyjaśnia Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Podczas 5. edycji “Lata na podwórku” nie zabraknie zajęć dla dużych i małych, które pozwalają się uczyć, rozwijać i poznawać, a przede wszystkim, w ciekawy sposób spędzać wspólnie wakacyjny czas. Letnie zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu, w godzinach 16.00 – 19.00, w następujących lokalizacjach:

  • poniedziałki: Osiedle Zarzecze – podwórko przy ul. Kopernika / Kilińskiego (w razie deszczu i złej pogody zajęcia odbywają się w świetlicy parafialnej przy ul. Rolniczej 9),
  • wtorki: Osiedle Zawiszów – skwer przy ul. Galla Anonima (w razie deszczu w Szkole Podstawowej nr 1),
  • środy: skwer przy ul. Teatralnej (w razie deszczu w Miejskiej Bibliotece Publicznej),
  • czwartki: park przy ul. Gdyńskiej (w razie deszczu w Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor przy ul. Saperów),
  • piątki: Osiedle Młodych – skwer przy ul. Prądzyńskiego, koło kortu tenisowego (w razie deszczu w salce parafialnej przy Kościele NMP Królowej Polski).

Harmonogram zajęć na całe wakacje dostępny jest na stronie internetowej projektu “Lato na podwórku”.

W tym roku wraz z zajęciami na świdnickich podwórkach rusza Letnie Kino Podwórkowe. Na każdym z podwórek odbędą się dwa darmowe seanse. – Zapraszamy do wspólnego spędzania wakacyjnego czasu z filmem. Przygotowaliśmy mocny zestaw 10 tytułów, które jednocześnie bawią i uczą. Porcja niebanalnych wzruszeń będzie motywem spajającym wszystkie wędrujące pokazy podwórkowe. O ważnych tematach można opowiadać na różne sposoby. My wybraliśmy filmy, których twórcy potrafią z lekkością i wrażliwością przybliżać kwestie, nad którymi powinniśmy się zastanowić jako obywatele świata, żyjący w XXI wieku – mówi Zięba. Harmonogram dostępny jest na stronie Fundacji.

***

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Miasta Świdnica ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2020 rok.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/