Strona główna 0_Slider Temperatura coraz wyższa, jak z basenami w powiecie świdnickim?

Temperatura coraz wyższa, jak z basenami w powiecie świdnickim?

8

Kilka dni temu oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Mimo, iż na zewnątrz utrzymuje się wysoka temperatura i spora liczba osób chętnie skorzystałaby z uroków basenów, to jednak nie wszystkie obiekty zostały w powiecie świdnickim otwarte. Przybliżamy jak sytuacja wygląda w Świdnicy, Świebodzicach, Strzegomiu, Żarowie, Witoszowie Dolnym i Dobromierzu. 

Jak już informowaliśmy decyzją władz miasta Świdnica, odkryty basen Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w tym sezonie letnim otwarty na pewno nie zostanie. Nieco inaczej ma się sytuacja związana z obiektem przy ulicy Równej. Od środy, 1 lipca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa ruszył basen kryty. W okresie wakacji obiekt czynny będzie codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Wejście do wody odbywać się będzie o pełnych godzinach (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00). Według aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych dla tego typu obiektów, jednorazowo będą mogły pływać 4 osoby na jednym torze czyli łącznie maksymalnie 20 osób. Podział godzin na sportowe (z wydzielonymi torami) i rekreacyjne (bez torów) dokonany zostanie po analizie zainteresowania i potrzeb gości pływalni. Ceny biletów nie uległy zmianie – 10 zł normalny, 7 zł ulgowy. W ofercie są też bilety rodzinne i karnety. W obiekcie honorowane są karty Multisport, OK System, FITPROFIT. Warto przypomnieć, że w czasie zamknięcia pływalni w związku z pandemią Covid 19 w obiekcie wykonano prace remontowe, m.in. uszczelniono niecki basenu, częściowa wymiana glazury, renowację przeszły rury infrastruktury basenowej.

Po ogłoszeniu czwartego etapu odmrażania polskiego sportu świetne wieści napływały ze Świebodzic. To właśnie Wodne Centrum Rekreacji, podobnie jak strzegomski Delfinek otwarte zostały jako pierwsze w powiecie świdnickim. Kryta pływalnia świebodzickiego OSiR-u czynna jest już od 6 czerwca. Na terenie obiektu jednocześnie może przebywać maksymalnie 80 osób, zamknięta pozostanie strefa saun oraz tężnia solna. Korzystający powinni zachować 2 metry odstępu od siebie. W szatniach szafki są dezynfekowane po każdym użyciu. Mimo graniczeń zajęcia pływaków Klubu Sportowego Rekin Świebodzice odbywają się normalnie, basen czynny jest także dla osób prywatnych. Nieco inaczej potoczyły się losy basenu odkrytego w Świebodzicach. Jeszcze 20 czerwca pisaliśmy, że ma zostać otwarty z początkiem lipca. – Planujemy ruszyć z początkiem lipca, oczywiście wszystko zależne jest też od pogody. Śledzimy na bieżąco sytuację związaną z pandemią koronawirusa i wszelkie wytyczne, jakie trzeba spełniać. Na bieżąco będziemy informować naszych gości, co do ewentualnych ograniczeń jakie zostaną wprowadzone w Świebodzicach – dowiedzieliśmy się wtedy w sekretariacie OSiR-u Świebodzice. Sytuacja się niestety zmieniła, a na stronie OSiR-u Świebodzice widnieje następujący komunikat. – W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że basen odkryty w Świebodzicach przy ul. Rekreacyjnej 1 jest nieczynny. Obecnie prowadzimy prace związane z przygotowaniem obiektu do wymogów określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do Wodnego Centrum Rekreacji.

W Strzegomiu sytuacja wygląda znakomicie. Od 6 czerwca funkcjonuje już basen kryty – Delfinek. Oprócz tego już od 20 czerwca działa basen odkryty Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzone zostaną pewne zaostrzenia. Limit osób, które będą mogły pojawić się na terenie obiektu wynosi 1800, niedostępne są między innymi szafki depozytowe, czy leżaki – informują pracownicy OSiR-u Strzegom. Basen letni w Strzegomiu to czwarty w Polsce, a pierwszy na Dolnym Śląsku basen wykonany ze stali nierdzewnej. Nowoczesne baseny OSiR-u Strzegom cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców Strzegomia i okolicznych miejscowości. Baseny posiadają podgrzewaną wodę. Duży basen ma wymiary 50 m długości i 20 m szerokości. Wyposażony jest w dwie trampoliny – jedna 3 m wysokości, a druga – 1 m. Ponadto są 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Od sezonu 2009 jest dostępne boisko do piłki plażowej siatkowej oraz nożnej w zależności od potrzeb korzystających, co na pewno uatrakcyjni wypoczynek na naszym basenie.

Dobre informacje dopływają także z Żarowa. Od środy, 1 lipca otwarta została kryta pływalnia. Basen czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00 – 20.00. Wszystkie karnety, które posiadali klienci zostają zachowane. Wracają lekcje pływania oraz zajęcia z Aqua Aerobicu. Szczegóły u instruktorów prowadzących zajęcia. Gorzej dla klientów sytuacja wygląda z basenem krytym w Witoszowie Dolnym. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, obiekt jest zamknięty do odwołania. Ze względu na sytuację epidemiologiczną definitywnie nie ruszy także obiekt w Dobromierzu. Taką informację otrzymaliśmy w tamtejszym Urzędzie Gminy. 

/MDvR/