Strona główna Wydarzenia Świdnica Specjalistyczny sprzęt do tlenoterapii trafił do świdnickiego „Latawca”

Specjalistyczny sprzęt do tlenoterapii trafił do świdnickiego „Latawca”

0

Dwa zestawy specjalistycznych urządzeń do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej, uznawanej przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19, zostały przekazane do świdnickiego szpitala Latawiec. To darowizna od Fundacji Siepomaga.

Urządzenie AIRVO 2 generuje wysokie przepływy ogrzanych i nawilżonych gazów oddechowych, które są dostarczane do pacjenta za pomocą różnych nosowych i tracheostomijnych części kontaktujących się z pacjentem oraz masek. Zastosowanie urządzenia daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej czyli podłączenia do respiratora. Dzięki wbudowanemu generatorowi przepływu oraz innowacyjnemu systemowi podawania tlenu urządzenie AIRVO 2 jest skutecznym i wszechstronnym rozwiązaniem w terapii tlenowej – tłumaczą przedstawiciele świdnickiego szpitala.

Sprzęt będący przedmiotem darowizny, został zakupiony ze środków pochodzących ze zbiórki pieniężnej prowadzonej za pośrednictwem strony Fundacji Siepomaga, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią COVID-19. Łączna wartość podarowanego świdnickiemu szpitalowi sprzętu medycznego wyniosła 54.987,76 zł. W imieniu szpitala darowiznę odebrał zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sławomir Pietrzak.

/SP ZOZ w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNiesprawność jednej z łopat wirnika przyczyną katastrofy śmigłowca w Strzegomiu?
Następny artykułHistoryczne sypialnie – przenieś je do swojego domu!