Strona główna 0_Slider Skrzyżowali rakiety ku pamięci Bogdana Szymańskiego

Skrzyżowali rakiety ku pamięci Bogdana Szymańskiego [FOTO]

0

Przy pięknej,  słonecznej pogodzie rozegrano w niedzielę, 5 lipca, VIII Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Impreza rozgrywana na kortach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tradycyjnie, choć nieco później niż zwykle, otworzyła sezon tenisowy w naszym mieście. 

Rozgrywki rozpoczęły się tuż po godz. 9.00. Rywalizacje rozpoczęły mecze deblowe. W sumie w tym roku udział wzięło aż 15 par. Po pierwszej rundzie debli, na kortach zameldowało się ośmiu najlepszych tenisistów z aktualnego świdnickiego rankingu, walczących w kategorii singlistów. Od tej pory obie kategorie rywalizują równocześnie grając systemem brazylijskim, który pozwalał zawodnikom na rozegranie w całym turnieju minimum czterech spotkań. Rywalizacja potrwa do wieczora.  

Dla najlepszych tenisistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowano drobny sprzęt sportowy: koszulki, bidony, skarpety. Partnerami organizatorów memoriału ŚOSIR-u i Tenis Fan Klubu po raz kolejny są: Fundacja “Łączy nas football”, firma JAKO i Wektor oraz UM Świdnica. Nad systemem rozgrywek czuwa Waldemar Kurek, a pomagali mu Stanisław Seweryn i Zbigniew Rosłoński. Całe wydarzenie zakończy wspólny grill, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję wymienić się wspomnieniami o zmarłym Bogdanie Szymański. 

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji białego sportu w Świdnicy. „Rozruszał” życie na kortach. Był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od blisko dwudziestu lat i organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym świdnickim zawodnikiem.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/