Strona główna Sport Piłka nożna Kolejne trofeum do gabloty, Polonia-Stal Świdnica sięga po Puchar Polski!

Kolejne trofeum do gabloty, Polonia-Stal Świdnica sięga po Puchar Polski! [DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica nie zamierzają kończyć jeszcze sezonu 2019/2020. Po awansie biało-zielonych do makroregionalnej III ligi, wciąż trwa w najlepsze przygoda z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni Rafała Markowskiego pewnie wygrali zmagania na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i awansowali na szczebel wojewódzki.

Spotkanie rozgrywane na pięknie położonym boisku w Domaszkowie rozpoczęło się od ataków świdniczan, którzy szybko chcieli udokumentować swoją wyższość. W 10. minucie strzał Sowy został zblokowany, ale do piłki dopadł Dorian Krakowski, który otworzył wynik rywalizacji. Ten sam zawodnik popisał się 11 minut później precyzyjnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego. Ostatecznie do przerwy było 4:0 dla gości po dwóch golach samobójczych naszych przeciwników – najpierw po akcji Doriana Krakowskiego, a następnie Szymona Tragarza. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, grali bardzo ambitnie i chcieli pokazać się z dobrej strony. Tuż po wznowieniu gry, miejscowi wykorzystali nasz błąd w defensywie i trafili na 1:4. Kolejne gole były już dziełem piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. W 50. minucie futbolówkę głową do sieci wpakował Edil De Souza Barros, a kilka minut później efektownie akcję zakończył Grzegorz Borowy. Nasz pomocnik przyjął piłkę na klatkę piersiową i popisał się skutecznym wolejem. Finalnie wynik meczu na 7:1 dla świdniczan ustalił Marcos Pauli Baumgarten. Świdnicki skrzydłowy precyzyjnie uderzył z dystansu, nie dając bramkarzowi Śnieżnika szans na skuteczną interwencję.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Gospodarze zrobili wszystko, żeby uczynić z tego pojedynku prawdziwe święto i ta sztuka im się udała. Pięknie położony obiekt, bardzo ładny budynek klubowy i świetnie przygotowana murawa doczekały się finału okręgowego Pucharu Polski. To był pierwszy w historii taki bój rozgrywany na tym terenie. Miejscowi walczyli bardzo ambitnie i ofiarnie, mimo niekorzystnego wyniku oraz coraz mniejszej ilości sił. Dobrze spisał się również młody bramkarz Śnieżnika, który wybronił kilka wymagających strzałów biało-zielonych. Cała drużyna z Domaszkowa za udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zasłużyła na olbrzymie słowa pochwały.

Podopieczni Rafała Markowskiego wygrali zmagania strefy wałbrzyskiej i są już pewni gry w półfinale dolnośląskim Pucharu Polski. W środę, 8 lipca odbędą się finały w pozostałych strefach. W okręgu jeleniogórskich dojdzie do pojedynku pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Apisem Jędrzychowice, w legnickim Kuźnia Jawor podejmie Zagłębie II Lubin, a we wrocławskim będziemy świadkami derbów miasta i starcia: Ślęza Wrocław – Śląsk II Wrocław. W czwartek, 9 lipca w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ma odbyć się losowanie par półfinałowych. Mecze odbędą 11 lipca, a tydzień później dojdzie do wielkiego finału Pucharu Polski na szczeblu DZPN. Zwycięzca uzyska awans na szczebel ogólnopolski!

Świdniczanom marzy się z pewnością powtórzenie sukcesu sprzed 16 lat (2004 rok). Wtedy to do Świdnicy zawitała już na szczeblu ogólnopolskim Pucharu Polski pierwszoligowa Pogoń Szczecin, wygrywając nieznacznie 3:2. Biało-zieloni wykonali w tym sezonie już sześć kroków, do pełni szczęścia brakuje jeszcze trzech… Jesteśmy w finale na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ewentualny triumf nad A-klasowym Śnieżnikiem Domaszków pozwoliłby nam awansować na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Tam spotkałyby się cztery najlepsze ekipy – mistrzowie swoich stref. Awans na szczebel ogólnopolski wywalczy tylko jedna drużyna. Przypomnijmy, że najbliżej tego celu byliśmy ostatnio w 2015 roku. W wielkim dolnośląskim finale ulegliśmy Ślęzie Wrocław 0:2. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska trafili następnie na pierwszoligową Bytovię Bytów, ulegając jej 0:1.