Strona główna Wydarzenia Marcinowice Przedszkole w Marcinowicach będzie większe. Są pieniądze na rozbudowę

Przedszkole w Marcinowicach będzie większe. Są pieniądze na rozbudowę

0

Po dwóch latach od oddania do użytku pierwszego w Marcinowicach przedszkola samorządowego gmina ma dla mieszkańców dobre wiadomości. Placówka w przyszłym roku zostanie rozbudowana i przybędzie 45 miejsc dla dzieci.

Przedszkole przy ul. Tadeusza Gajcego 8 o powierzchni 800 m2 to m.in. trzy sale dydaktyczne i duża sala wielofunkcyjna, która służy jako miejsce spotkań i ćwiczeń, a całość wypełniona po sufit lalkami, klockami, zestawami do nauki i innymi zabawkami. Przy budynku znalazło się też miejsce na nowoczesny plac zabaw. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln 700 tys. złotych. Budowa przedszkola wraz z zagospodarowaniem sąsiedniego terenu na plac zabaw była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości blisko 2,8 miliona złotych z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Z tego samego źródła pochodzą środki na rozbudowę. – 1 035 655,86 zł to kwota dofinansowania, jaką gmina Marcinowice otrzyma na rozbudowę publicznego przedszkola. W placówce powstaną dwa nowe oddziały przedszkolne dla 45 dzieci, w tym jeden oddział integracyjny. Po rozbudowie obiektu edukacją przedszkolną w placówce objętych będzie łącznie 120 dzieci – informuje Urząd Gminy. Samorząd do inwestycji dopłaci 300 510,10 zł.

Gmina otrzyma także z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej środki na organizację zajęć dydaktycznych i ogólnorozwojowych. Dotacja wyniesie 550 800 zł.

/opr. asz/

Poprzedni artykułKurtki męskie – jak dobrać idealny model w zależności od sezonu?
Następny artykułPolicyjny pościg za 22-latkiem