Strona główna Wydarzenia Kurtki męskie – jak dobrać idealny model w zależności od sezonu?

Kurtki męskie – jak dobrać idealny model w zależności od sezonu?

0

Moda męska, podobnie jak damska, nie znosi stagnacji i co sezon zaskakuje nas nowymi trendami. Jednakże są modele kurtek, które zawsze warto mieć w swojej szafie. Jakie z nich sprawdzą się w danym sezonie oraz na co zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu?

  1. Sezon wiosenno-letni
  2. Sezon jesienno-zimowy

Sezon wiosenno-letni
Kiedy przychodzą cieplejsze temperatury, nierozsądnie byłoby sięgać po kurtki męskie z dodatkowym ociepleniem. W tym okresie warto schować zimowe okrycia na kilka miesięcy do szafy. Co zatem nosić w tym sezonie?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykończenie i zastosowany materiał. Na sezon wiosenno-letni sprawdzą się kurtki o niższej gramaturze, jak też luźniejszym splocie. Najlepiej, aby były wykonane z bawełny lub też tkanin syntetycznych o wysokiej jakości. Istotna jest również sama podszewka. Niestety w wypadku niektórych kurtek możemy się spotkać z niskiej jakości materiałem. W przypadku modeli wiosennej nie jest ona jednak potrzeba, a jeśli już jest zastosowana dobrze, aby była wszyta tylko fragmentarycznie.

Moda męska również jest zmienna i co sezon możemy spodziewać się nowych trendów. Jednakże są kurtki, które pozostają modne cały czas. Jednym z nich jest klasyczny trencz, a zatem elegancki i modny płaszcz, idealny na każdą okazję. W modzie pozostaje także lekka parka, która sprawdzi się w czasie deszczowej pogody. Wielbiciele stylu retro mogą zaś zdecydować się na krótką kurtkę ze ściągaczami, wykonaną z bawełny.

Sezon jesienno-zimowy
Ciepłe kurtki męskie to pozycja obowiązkowa w każdej szafie. Nawet jeśli na co dzień przemieszczamy się samochodem, warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubranie w razie wyjścia na spacer lub też wyjazdy w góry.

Czym zatem powinna się charakteryzować zimowa kurtka? Przede wszystkim musi posiadać ocieplenie. Zwróćmy uwagę, czy w tym celu został wykorzystany prawdziwy puch, czy też materiał syntetyczny. Niestety, ale materiały sztuczne nie zdadzą się tak świetnie, jak te naturalne, co możemy odczuć, kiedy tylko pojawią się mrozy.

Materiały zewnętrzne również są istotne, zwłaszcza jeśli decydujemy się na model puchowy. Wtedy też wybrana kurtka powinna być wykonana z zewnątrz z tkaniny lekkiej oraz oddychającej. Najlepiej, aby była również wodoodporna, aby puch nie wchłaniał wilgoci.

Jaki model kurtki zimowej sprawdzi się idealnie na niskie temperatury? Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych fasonów jest ten, który nawiązuje do klasycznych parek. Oczywiście musi on być dodatkowo ocieplony, posiadać wysoki kołnierz, a także ciepły kaptur. Tym sposobem będzie nam ciepło i wciąż będziemy mogli czuć się modni.

/Artykuł sponsorowany/