Strona główna 0_Slider Policyjny pościg za 22-latkiem

Policyjny pościg za 22-latkiem

0

Miał wiele powodów, by uciekać przed policją, jednak ta sztuka mu się nie udała. Pościg strzegomskich policjantów za 22-ltni kierowcą Audi okazał się skuteczny.

Zdjęcie archiwalne

Do zdarzenia doszło minionej nocy  około godziny 2:00. – Funkcjonariusze  Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Strzegomiu  zauważyli jadący  samochód osobowy marki Audi.  Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, ponieważ podejrzewali, że mężczyzna może nie mieć prawa jazdy. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze  rozpoczęli pościg za kierującym – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
Pirat drogowy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został szybko zatrzymany. Równie szybko okazało się, co było powodem ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 22-latek ma  zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do stycznia 2021 roku. Okazało się także, że pojazd  nie posiada aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC i ma zamontowane  cudze tablice rejestracyjne.
W toku dalszych czynności w pojeździe ujawniono  susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Przeprowadzone  badanie  na testerze narkotykom  potwierdziło, ze zabezpieczona substancja to marihuana.  Łącznie zabezpieczono kilka porcji tego narkotyku – dodaje Magdalena Ząbek.
Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./