Strona główna 0_Slider 100 kilometrów na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

100 kilometrów na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

0

Z ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, a także świdnickie stowarzyszenia promujące w naszym mieście bieganie. W sobotę, 8 sierpnia odbędzie się bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów! Wszystko by uczcić setną rocznicę narodzin papieża Polaka – Jana Pawła II.

W związku z faktem poluzowania rygorów sanitarnych związanych z COVID-19 postanowiliśmy, razem ze wszystkimi stowarzyszeniami promującymi w naszym mieście bieganie, uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, papieża Polaka, patrona Świdnicy, wielkiego entuzjastę sportu, organizując 8 sierpnia specyficzny bieg sztafetowy na dystansie 100 km! Tak właśnie postanowiliśmy przyłączyć się do wielu inicjatyw i imprez okolicznościowych, które odbywają się w 2020 roku nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Nasz bieg będzie sztafetą złożoną z 25 czterokilometrowych pętli chodnikami wokół naszego świdnickiego zalewu. Skład każdej sztafety stanowić będzie około 5 biegaczy, biegniemy tylko chodnikami ulic Polna Droga, Pionierów, Śląską, Słowiańską, Wałbrzyską. Bieg ma charakter rekreacyjny, bez rywalizacji sportowej. Zaczynamy 8 sierpnia (sobota). Start pierwszej sztafety o godzinie 9:00, a ostania sztafeta po przebiegnięciu setnego kilometra przybiegnie pod bosmanat około godziny 20:00. W czasie całego dnia podczas trwania imprezy będzie nam towarzyszyła również akcja charytatywna celem pozyskania środków na zakup sportowego wózka do biegania. Akcja zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica – tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia.

Do tego odbędzie się zbiórka na specjalistyczny rower dla niepełnosprawnego świdniczanina, Marcina Kozubskiego. – Marcin marzy o takim rowerze od kilku lat, ale niestety nie stać go na taki wydatek, stąd nasza inicjatywa. W biegu może uczestniczyć każdy, kto odwiedzi nas w tym dniu. Będziemy na terenie bosmanatu przy świdnickim zalewie. Wpisowe na bieg, które przeznaczamy na wyżej wymieniony cel charytatywny to 20 zł. Za to każdy, który się do nas przyłączy otrzyma od nas koszulkę i piękny okolicznościowy medal. Dodatkowo każdy otrzyma cegiełkę, której numer weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród o godzinie 20.00, tuż po zakończeniu biegu. Nagrodą główną jest wysokiej jakości smartfon, a także sprzęt sportowy, vouchery do znanych świdnickich restauracji oraz do gabinetów kosmetycznych – dodają organizatorzy.

„Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego…” – Jan Paweł II. 

Poprzedni artykułPrace w ciepłowni zakończone. Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody
Następny artykułPod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem. 24-latek wpadł w ręce policji