Strona główna 112 Pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem. 24-latek wpadł w ręce policji

Pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem. 24-latek wpadł w ręce policji

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępnie badanie potwierdziło, że prowadził on auto znajdując się pod wpływem substancji psychotropowych. Jakby tego było mało, 24-latek wsiadł za kierownicę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania 24-latka doszło 15 lipca, około godziny 20.00 na terenie Świdnicy. – Policjanci zauważyli samochód osobowy marki Ford. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej szybko ustalono przyczynę niepewnej i nerwowej jazdy kierującego.

24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego okazał się być trzeźwy, jednak po przebadaniu go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

Na tym jednak nie zakończyły się problemy nieodpowiedzialnego kierowcy. – Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu – wskazuje rzecznik świdnickiej policji.

Za swoje czyny 24-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/