Strona główna 0_Slider Na wycieczkę parowozem? Muzealne pociągi w weekend pojadą z Jaworzyny do Świdnicy...

Na wycieczkę parowozem? Muzealne pociągi w weekend pojadą z Jaworzyny do Świdnicy i Strzegomia!

0

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników kolei. W najbliższy weekend na kolejowe szlaki regionu wyruszą pociągi prowadzone przez zabytkową lokomotywę parową.

Po wyjątkowo długiej przerwie, jedyny sprawny na Dolnym Śląsku zabytkowy parowóz normalnotorowy TKt48-18 powraca na kolejowe szlaki naszego regionu. Już w najbliższy weekend 18.07.2020 r. (sobota) i 19.07.2020 r. (niedziela) lokomotywa poprowadzi Muzealne Pociągi Specjalne do Świdnicy i Strzegomia – poinformowali przedstawiciele Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

W sobotę prowadzone przez parowóz pociągi „Maria Kunic”, „Czerwony Baron”, „Bolko II” oraz „Anna Świdnicka” kursować będą między Jaworzyną Śląską a stacją Świdnica Miasto. Z kolei w niedzielę pociągi specjalne „Św. Piotr i Paweł” oraz „Granitowe Serce Polski” pojadą między Jaworzyną Śląską a Strzegomiem i Grabiną.

Bilety w cenie 20 zł/os. (15 zł/os. – ulgowy dla dzieci i młodzieży uczącej się w wieku od 3 do 18 lat) na trasie Jaworzyna Śląska – Świdnica, oraz 50 zł/os. (ulgowy 40 zł/os.) w przypadku trasy Jaworzyna Śląska – Strzegom – Grabina – Jaworzyna Śląska, będzie można nabyć w dniu przejazdu na pokładzie pociągu u obsługi lub z wyprzedzeniem – dokonując rezerwacji i kupna biletów drogą elektroniczną. Więcej informacji oraz rozkład poszczególnych pociągów dostępny jest na stronie jaworzyńskiego muzeum.

 

/Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, opr. mn/

Poprzedni artykułJechali na „podwójnym gazie”. Rekordzista wydmuchał ponad 2,6 promila
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]