Strona główna 0_Slider Kopniakiem otworzyli drzwi, potem pobili i okradli lokatora

Kopniakiem otworzyli drzwi, potem pobili i okradli lokatora

0

Weszli do mieszkania, pobili, a następnie ukradli portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Funkcjonariusze  świdnickiej komendy zatrzymali  trzech mężczyzn, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynności zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 24 i 24 lata – wszyscy to mieszkańcy powiatu świdnickiego – informuje Magdalena ząbek z KPP w Świdnicy. – Jak ustalili policjanci, mężczyźni poprzez wyważenie kopnięciem  drzwi mieszkania pokrzywdzonego weszli do środka, po uprzednim zastosowaniu wobec 21-latka przemocy i doprowadzeniu  go tym samym do stanu bezbronności, ukradli portfel z dokumentami oraz kartami płatniczymi.
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i już w sprawie usłyszeli zarzuty.
Prokurator, na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn  środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i  wobec zatrzymanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do lat 12 pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułJaki krem do rąk wybrać, aby mieć piękne, zadbane dłonie?
Następny artykułDroga z Zebrzydowa do Mysłakowa po remoncie