Strona główna Temat dnia Jaki krem do rąk wybrać, aby mieć piękne, zadbane dłonie?

Jaki krem do rąk wybrać, aby mieć piękne, zadbane dłonie?

0
Dłonie są naszą wizytówką – za ich pomocą się witamy, podajemy różne przedmioty, piszemy, często również pokazujemy je na zdjęciach na portalach społecznościowych. Jednocześnie skóra dłoni jest jednym z najbardziej narażonych na działanie czynników zewnętrznych obszarów naszego ciała. Jak o nią zadbać, aby nie cierpieć w powodu pękającej, piekącej i szorstkiej skóry dłoni?
Szorstka skóra dłoni – przyczyny
Dłonie są nieustannie narażone na działanie czynników zewnętrznych – wykonujemy nimi mnóstwo czynności, często je myjemy, naruszając tym samym ich warstwę hydrolipidową, a w zimę mocno obrywają przez mróz. Jeśli w żaden sposób nie zapewnia się skórze dłoni ochrony przed czynnikami środowiskowymi, a także nie wspiera skóry w jej naturalnych procesach odbudowy, poprzez dostarczanie jej substancji odżywczych, skóra dłoni może zacząć piec, szczypać, a następnie pękać. Sucha i szorstka skóra dłoni nie jest niczym przyjemnym. W momencie, gdy zaczynają pojawiać się na niej ranki, zaczynamy szukać koła ratunkowego – skutecznego kremu do rąk.

Najlepszy krem do rąk
Jeśli chcesz mieć piękne, zadbane dłonie to warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiedniej pielęgnacji, nie czekając na pojawienie się podrażnień. W tym celu stosuj regularnie dobry, naturalny krem do rąk o nawilżającym i odżywczym działaniu. Dobrze nawilżona skóra dłoni będzie elastyczna, odporna i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych, będzie w bardzo dobrej kondycji, będzie pięknie wyglądała i, co najważniejsze, nie będą doskwierać jej żadne nieprzyjemne podrażnienia.

Jeśli jednak na dłoniach pojawiły się szorstkości czy drobne ranki, koniecznie zadbaj o intensywną regenerację skóry rąk. W tym celu warto wybrać krem o bogatej formule, pełnej składników o silnie regenerującym i odżywczym działaniu, a także zastosować regenerującą maskę do dłoni na noc.

Krem do rąk, oprócz nawilżającego, odżywiającego czy regenerującego działania, może mieć również inne właściwości – może wygładzać i ujędrniać dojrzałą skórę, a także zmniejszać przebarwienia. Taki krem idealnie nadaje się dla osób, na których skórze zaczynają pojawiać się pierwsze efekty starzenia się.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kremu się zdecydujesz, wybierając krem do rąk postaw na ten, który ma naturalny skład, wolny od wszelkich sztucznych substancji zapachowych, barwników i niepotrzebnych dodatków. Tego rodzaju kremy nie przyniosą oczekiwanych efektów, skóra nie zregeneruje się, a jej stan może nawet ulec pogorszeniu. Szukaj takich kremów do rąk, które są bogate w naturalne oleje, masła i ekstrakty roślinne o nawilżających, kojących, łagodzących czy regenerujących właściwościach.

Pożegnaj suchą skórę dłoni!
Systematyczne stosowanie dobrego, nawilżającego kremu do rąk z dobrym składem sprawi, że problem z szorstką, suchą skórą pójdzie w zapomnienie. Jeśli jednak zapomnisz nieco o regularności, a Twoje ręce będą narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w www.natuo.pl znajdziesz idealne kremy do rąk, które szybko zregenerują piekącą i pękającą skórę dłoni.

Krem do rąk na pękającą skórę dłoni powinien łagodzić i koić podrażnienia, działać gojąco na drobne ranki oraz skutecznie regenerować skórę. Taki krem, z intensywnie odżywczym składem, można również nałożyć na dłonie na noc lub kupić specjalną maskę do dłoni z rękawiczkami w zestawie, która zadba o skórę rąk nocą, w trakcie której w skórze zachodzą najsilniejsze procesy odbudowy.

Kluczem do zadbanych dłoni jest dobry krem do rąk oraz systematyczność. Dzięki częstemu stosowaniu kremu, najlepiej każdorazowo po myciu dłoni, skóra rąk będzie w doskonałym stanie przez cały rok!

/Artykuł sponsorowany/