Strona główna Bez kategorii Jak nowocześnie urządzić biuro?

Jak nowocześnie urządzić biuro?

0

Współczesna przestrzeń biurowa to wyzwanie aranżacyjne dla każdego właściciela firmy. W pomieszczeniach biurowych 8 godzin dziennie będą spędzać pracownicy, dlatego wnętrze powinno zostać urządzone zgodnie z zasadami ergonomii. Funkcjonalne i pojemne meble oraz wygodne krzesła biurowe to podstawa wnętrz biurowych. Biuro pełni również funkcję reprezentacyjną. Spotkania z klientami i kontrahentami wymuszają niejako nowoczesną aranżację, która będzie wizytówką firmy.

Zgodnie z zasadami ergonomii
Nowocześnie i funkcjonalnie urządzone biuro jest zachętą dla potencjalnych pracowników i sporym udogodnieniem dla osób już pracujących. Praca siedząca często staje się powodem schorzeń kręgosłupa, układu mięśniowego, krążeniowego i nerwowego, co bezpośrednio przekłada się na absencję pracowników, obniżając tym samym wydajność pracy sektora administracyjnego firmy. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w przestrzeni office skupiają się na zniwelowaniu dyskomfortu fizycznego wynikającego z niewłaściwej postawy ciała podczas wykonywania pracy.

Nowatorskim rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością i kątem nachylenia blatu, oraz krzesła biurowe dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Krzesło biurowe powinno charakteryzować się również regulacją wysokości siedziska, wysokości i kąta odchylenia oparcia, oraz wysokości podłokietników. Zagłówek odciążający odcinek szyjny pozwala na owocny relaks w przerwie od pracy. Takie ergonomiczne krzesła biurowe znajdziesz między innymi na tej stronie https://kupkrzeslo.pl/krzesla-biurowe

Kolorystyka jest ważna
Zadaniem pomieszczenia biurowego, w którym pracownik spędza 1/3 doby, jest maksymalne umożliwienie realizacji celów zawodowych. Skupienie pracownika na pracy, obudzenie w nim kreatywności oraz wyciszenie nie zawsze pozytywnych emocji to główne zadania kolorystyki, w jakiej urządzona jest przestrzeń biurowa.

Trendy aranżacyjne często ulegają zmianie, jednak istnieje uniwersalna paleta stonowanych barw pożądanych we wnętrzach biurowych. Najbezpieczniej jest ściany pomalować na biało. To uniwersalny kolor, który doskonale komponuje się z każdym zestawieniem barw dodatków, podłóg i mebli.

Kolorystyka panująca w biurze powinna być jasna i stonowana, ponieważ nadmiar kolorów rozprasza. Świetnym rozwiązaniem w nowoczesnych biurach jest postawienie na szarości — ściany z surowym betonowym wykończeniem doskonale sprawdzą się w minimalistycznych i industrialnych wnętrzach.

Rośliny uspokajają i koją
Praca biurowa wiąże się z presją czasu, dużą ilością obowiązków i nierzadko z obsługą trudnych klientów lub kontrahentów. Aby dać odpocząć skołatanym nerwom, warto zapewnić w pomieszczeniach biurowych nieco uspokajającej zieleni. Żywe dekoracje roślinne podniosą prestiż firmy, oraz oczyszczą zanieczyszczone toksynami powietrze.

Rośliny dedykowane przestrzeni biurowej usuwają toksyczne substancje takie jak formaldehyd produkowany przez drewniane meble, oraz amoniak, aceton, czy benzen. Umieszczone w dużych ozdobnych donicach skrzydłokwiat lub sansievieria oprócz walorów prozdrowotnych, zapewnią sporą dawkę wyciszenia niwelującego objawy stresu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAndrzej Duda z wyborczą kampanią na Dolnym Śląsku
Następny artykułW dwa lata zebrał 100 ton śmieci. Trwa zbiórka mająca wesprzeć Waldemara Woźniaka