Strona główna Polityka Andrzej Duda z wyborczą kampanią na Dolnym Śląsku

Andrzej Duda z wyborczą kampanią na Dolnym Śląsku

0

Trwa kampania przed II turą wyborów prezydenckich. W ten weekend na Dolnym Śląsku z wyborcami spotka się ubiegający się reelekcję prezydent Andrzej Duda.

W sobotę Andrzej Duda będzie gościł w Wałbrzychu oraz we Wrocławiu. Wałbrzyskie spotkanie odbędzie się o godz. 10.00 na placu Magistrackim. Podczas wyborczej kampanii Wałbrzych odwiedził wcześniej Rafał Trzaskowski, który podczas II tury głosowania zmierzy się z urzędującym prezydentem. Obaj kandydaci nie zawitali dotychczas do Świdnicy. W ramach walki o głosy wyborców w mieście gościli jedynie Robert Biedroń oraz Szymon Hołownia.

Przypomnijmy, podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich, w całym kraju na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę oddano 43,50% głosów, a Rafała Trzaskowskiego poparło 30,46% głosujących. W Świdnicy zwycięzcą I tury został Rafał Trzaskowski, zdobywając 40,62% głosów. Andrzeja Dudę poparło 34,43% głosujących, Szymona Hołownię – 14,13%, Krzysztofa Bosaka – 5,76%, Roberta Biedronia – 2,59%, a Władysława Kosiniaka-Kamysza – 1,68%.

/mn/

fot. KW Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Poprzedni artykułDachował autem i uciekł. Kierującego czekają poważne konsekwencje
Następny artykułJak nowocześnie urządzić biuro?